Керівництво Канади перекидає з Близького Сходу до Великої Британії два вантажних літаки С-130J для пришвидшення доставки військової допомоги Україні.
Про це повідомляє видання CBC News.
Авіаційний підрозділ збройних сил Канади на Близькому Сході, який підтримував антитерористичні операції та миротворчі місії ООН в Африці, переводиться до Сполученого Королівства. Відповідаючи на запитання CBC News, міністерство оборони описало розгортання двох вантажних літаків С-130J та відповідного обслуговуючого персоналу як необхідний крок на тлі зусиль із постачання до України зброї та боєприпасів", – ідеться у публікації.
Зазначається, що останні кілька років цей авіаційний транспортний підрозділ базувався у Кувейті, звідки здійснював регулярні вильоти в рамках місій НАТО та ООН.
Головний військовий командувач Канади, генерал Уейн Ейр підтвердив передислокацію літаків, пише видання.
"Те, що ми зробили — це консолідували в Шотландії наш тактичний авіаційний підрозділ, щоб мати можливість надавати цю підтримку Україні в Європі та епізодично надавати підтримку на Близькому Сході, а також епізодично надавати підтримку в Африці", — сказав Ейр.
Канадські військові вантажні літаки С-130J та C - 17s Globemasters працюють понаднормово з того часу, як Росія активізувала своє вторгнення в Україну в лютому. Вони перевозять гуманітарну допомогу, військову техніку та боєприпаси в пункти Східної Європи, звідки їх можна переправити через кордон в Україну.
Крім того, один з канадських військових літаків спостереження CP-140 Aurora, який був переданий НАТО в рамках посилення зусиль з відстеження ознак російської агресії, — також вилітав з північної Англії для патрулювання Північної Атлантики.
25 серпня Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг прибув до Канади, щоб зустрітися з прем'єр-міністром Джастіном Трюдо й оглянути оборонні об'єкти.
Уряд Трюдо нещодавно підписав угоду про військову місію під керівництвом Великої Британії, в рамках якої британські та канадські війська навчатимуть українських новобранців на базах у Великій Британії.
Що відомо
- З 24 лютого по 9 серпня в Канаді в цілому було заморожено майна на 122,3 млн канадських доларів в еквіваленті і припинено транзакцій на 290,7 млн доларів, відповідно до заборон, визначених Актом про спеціальні економічні заходи щодо Росії.
- 24 червня Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації і продажу активів осіб, відповідальних за повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Канада стала першою країною, яка узаконила такий механізм.
Читайте також