Місія на Запорізьку АЕС "невідворотна" — глава МАГАТЕ

Місія на Запорізьку АЕС "невідворотна" — глава МАГАТЕ

Місія на Запорізьку АЕС "невідворотна" — глава МАГАТЕ
Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії. Фото: Getty Images

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі повідомив, що відправлення місії МАГАТЕ на Запорізьку АЕС "неминуче" та подякував президентові Франції Емманюелю Макрону за підтримку.

Гроссі повідомив про це після зустрічі з президентом Франції.

Гроссі написав, що у нього відбулася "своєчасна і корисна зустріч" з Макроном "перед місією МАГАТЕ, що наближається на українську Запорізьку АЕС". Глава МАГАТЕ подякував президентові Франції за "постійну підтримку та зусилля, щоб ця важлива місія стала реальністю".

Місія на Запорізьку АЕС "невідворотна" — глава МАГАТЕ
Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрівся з президентом Франції Емманюелем Макроном. Скрін з Twitter Rafael MarianoGrossi

18 серпня глава МАГАТЕ заявив, що готовий сам очолити місію на тимчасово окуповану Росією ЗАЕС. 23 серпня Гроссі заявив, що за умови успішних переговорів, місія відбудеться в "найближчі дні".

16 серпня президент Франції Емманюель Макрон висловив свою підтримку пропозиції МАГАТЕ направити місію агентства на окуповану Росією українську атомну станцію в місті Енергодар Запорізької області, для вивчення ситуації.

Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови з президентом Франції Емманюелем Макроном 19 серпня дав свою згоду на розгортання місії.

Після зустрічі з головою МАГАТЕ, 25 серпня, президент Франції ще раз підтвердив підтримку Францією відправки групи експертів МАГАТЕ на Запорізьку АЕС.

Що відомо

  • 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. 11 серпня російські військові чотири рази обстріляли Запорізьку атомну електростанцію. В той же день президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів чинити більший тиск на Росію на тлі ядерного шантажу з її боку.
  • У Нью-Йорку 11 серпня відбулось засідання Ради Безпеки ООН, яке Росія скликала через обстріли ЗАЕС начебто з боку українських військових. Україна стверджувала протилежне — станцію обстрілювали росіяни.

Читайте також

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу

Російські окупанти збільшили кількість техніки та військових на Запорізькій АЕС

На початок