Російські військові розмістили техніку у машинному залі першого енергоблока ЗАЕС — НАЕК "Енергоатом"

Дарина Коломієць, Суспільне

Російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока Запорізької АЕС.

Про це 21 липня повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом".

У повідомленні йдеться, що військові РФ перемістили щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю та вибухівку до машинної зали першого енергоблока ЗАЕС.

"Весь арсенал ввезеної важкої техніки з усім боєкомплектом перебуває на цей момент зовсім поруч з обладнанням, яке забезпечує роботу турбогенератора. Зокрема, у безпосередній близькості до головного маслобаку, де міститься легкозаймисте масло, яке охолоджує парову турбіну. Там же є вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора", — повідомляють в "Енергоатомі".

Присутність військової техніки унеможливлює доступ спеціалізованих пожежних та інших машин до машинного залу енергоблока №1, через що зростає ризик пожежі та створює проблеми для її гасіння, наголошують в "Енергоатомі".

"Енергоатом вчергове наполягає на необхідності якомога швидшого звільнення Запорізької АЕС і знову звертається до міжнародного співтовариства із закликом вжити заходів для цього, адже тільки Україна зможе гарантувати безперебійну та безпечну роботу ЗАЕС!", — закликають у компанії.

Раніше в "Енергоатомі"повідомили, що 20 липня 2022 року, військові РФ вимагали від адміністрації тимчасово окупованої української ЗАЕС відчинити їм машинні зали на 1-му, 2-му і 3-му енергоблоках, щоб розмістити там весь свій військовий арсенал.

Читайте також: Взяли в полон понад сто співробітників. Російські військові знову викрали працівників Запорізької АЕС

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram