Російські військові знову обстріляли Запорізьку АЕС – Енергоатом

Російські військові знову обстріляли Запорізьку АЕС – Енергоатом

Важливо
Російські військові знову обстріляли Запорізьку АЕС – Енергоатом
Запорізька атомна електростанція. Фото: УНІАН

Сьогодні, 11 серпня 2022 року, російські військові вкотре обстріляли Запорізьку атомну електростанцію.

Про це повідомляється в офіційному телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом".

Як йдеться у повідомленні, зафіксовано п’ять "прильотів" у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварювання та сховищем джерел випромінювання. Внаслідок цього на невеликій ділянці зайнялася трава, травмованих немає.

Також п’ять "прильотів" сталися в районі пожежної частини, розташованої неподалік від ЗАЕС.

"Внаслідок обстрілів на станції не вдалося вчасно провести "перезмінку". Адже задля безпеки атомників автобуси з персоналом наступної зміни розвернули назад в Енергодар. Допоки ситуація остаточно не нормалізується, роботу продовжуватимуть працівники попередньої зміни".

Наразі ситуація на станції контрольована. Персонал працює на своїх місцях. Пожежі, зокрема на другому енергоблоці, також немає.

Інформацію, що нібито персонал у паніці полишає станцію, яку почали поширювати російські пабліки, в НАЕК "Енергоатом" називають фейковою та маніпулятивною.

Станом на 17:00 радіаційний фон становить 11-12 мкР/год, що відповідає природним нормам.

Що відомо

  • 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. Бої біля АЕС точились кілька годин, за цей час окупанти кілька разів влучили в один із реакторів. Тоді спалахнув тренувальний центр станції. Пожежу ліквідували. З того часу Запорізька АЕС контролюється російською армією та представниками "Росатому".
  • 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС. Станом на 26 липня у тимчасово окупованому Енергодарі наразі перебувають близько 10 тисяч працівників Запорізької АЕС.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. Він закликав Росію та Україну якнайшвидше сприяти відвідуванню комплексу спостерігачами МАГАТЕ.
  • 5 серпня російські військові влаштували обстріли біля промислового майданчика ЗАЕС. Також обстрілюють прилеглі житлові квартали. Після обстрілу в Енергоатомі заявили, що станція працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. МОЗ України надало рекомендації на випадок радіаційної аварії.

Читайте також: Генсек ООН просить вивести військових з ЗАЕС і погодити безпечний периметр

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок