Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу

Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу

Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу
Генсек ООН Антоніу Гутерреш. Фото: AP

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що ризик ядерного конфлікту став найсерйознішим за останні десятиліття і закликав припинити брязкання ядерною зброєю.

Про це вій сказав під час виступу на засіданні Ради безпеки ООН, ініційованого Росією.

Генсек ООН закликав країни сісти за стіл переговорів, щоб послабити напруженість і покласти край гонці ядерних озброєнь раз і назавжди.

"Ядерний ризик досяг найвищого рівня за останні десятиліття. Брязкання ядерною зброєю має припинитися", — сказав Гутерреш.

Він також закликав країни, які мають ядерну зброю, взяти на себе зобов'язання не застосовувати її і запевнити без'ядерні країни в тому, що не будуть застосовувати або загрожувати застосуванням ядерних озброєнь проти них.

Гутерреш також заявив, що ситуація із Запорізькою АЕС має вирішитись за допомогою діалогу.

Він також наголосив, що ООН має в Україні можливості в галузі безпеки і логістики, щоб забезпечити візит місії МАГАТЕ з Києва на ЗАЕС.

Що відомо

  • 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. 11 серпня російські військові чотири рази обстріляли Запорізьку атомну електростанцію. В той же день президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів чинити більший тиск на Росію на тлі ядерного шантажу з її боку.
  • У Нью-Йорку 11 серпня відбулось засідання Ради Безпеки ООН, яке Росія скликала через обстріли ЗАЕС начебто з боку українських військових. Україна стверджувала протилежне — станцію обстрілювали росіяни.
  • 18 серпня Міноборони Росії повідомило про підготовку Україною "резонансної провокації" на Запорізькій АЕС під час візиту до України Генерального секретаря Організації об'єднаних націй Антоніу Гутерреша.

Читайте також

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Українські вчені змоделювали, як поширювалась б радіація у разі аварії на Запорізькій АЕС

Росія анонсувала провокації на Запорізькій АЕС

До Запоріжжя передали автомобіль радіохімічної розвідки

У ДАЗВ назвали потенційну площу радіаційного ураження у разі аварії на захопленій росіянами ЗАЕС

На початок