Британська розвідка назвала ризики окупації ЗАЕС російськими військами

Британська розвідка назвала ризики окупації ЗАЕС російськими військами

Британська розвідка назвала ризики окупації ЗАЕС російськими військами
Запорізька АЕС 8 серпня 2022 року, фото: AP

Росія зберігає посилену військову присутність на території Запорізької атомної станції і окупація станції становить ризики для роботи реакторів.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

У відомстві нагадали, що на початку березня російські війська атакували та захопили ЗАЕС.

"21 серпня 2022 року зображення показали, що Росія зберігає посилену військову присутність на місці з бронетранспортерами, розгорнутими в межах 60 метрів від реактора номер п’ять", — повідомили у розвідці.

Зазначається, що російські війська, ймовірно, намагалися приховати транспортні засоби, припаркувавши їх під підвісними трубами та містками.

"Поки Росія продовжує військову окупацію ЗАЕС, основними ризиками для роботи реактора, ймовірно, залишаться збої в роботі систем охолодження реакторів, пошкодження його резервного джерела живлення або помилки працівників, які працюють під тиском", — йдеться у звіті.

У британській розвідці вважають, що Росія готова використовувати будь-яку українську військову активність поблизу ЗАЕС у пропагандистських цілях.

Що відомо

  • Росія скликала засідання Ради Безпеки ООН 23 серпня, вже вдруге РФ звертається до ООН зі звинуваченнями української сторони в обстрілах Запорізької АЕС. Постійне представництво України в ООН заявило, що таким чином Росія інформаційно відволікає від запланованого на 24 серпня засідання Радбезу, темою якого стануть наслідки російської агресії в Україні.
  • 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. 11 серпня російські військові чотири рази обстріляли Запорізьку атомну електростанцію. В той же день президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів чинити більший тиск на Росію на тлі ядерного шантажу з її боку. 18 серпня Міноборони Росії повідомило про підготовку Україною "резонансної провокації" на Запорізькій АЕС.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 183. Текстовий онлайн

Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Найвища за останні десятиліття: Гутерреш заявив про ядерну загрозу

Російські окупанти збільшили кількість техніки та військових на Запорізькій АЕС

На початок