Понад 650 тисяч тонн зерна вже прямують на світові ринки, що показує потенціал роботи зернової угоди та спільного координаційного центру у Стамбулі.
Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш під час пресконференції в Туреччині 20 серпня, передає кореспондент Суспільного.
За словами Гутерреша, країни, що застосували санкції, не поширять їх на харчові добрива, проте існує "певний ефект" у приватному секторі, і є низка перешкод та труднощів, які необхідно подолати.
Читайте також: Розповів про добрива з Росії та обстріли ЗАЕС: Одесу відвідав Генсек ООН Антоніу Гутерреш
"Ми напружено працюємо у співпраці зі США та ЄС для того, щоб ці перешкоди були усунені. Щоб ми могли дозволити зробити те, що ми бачимо, що надзвичайно важливо для людей, особливо в тих країнах, що розвиваються", — наголосив Генсекретар ООН.
Що відомо
- 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
- Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Триполі. На борту суховантажника, що рухатиметься коридором безпеки, 26 тисяч тонн української кукурудзи.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш привітав вихід з Одеського порту судна із вантажем кукурудзи, зазначивши, що відновити експорт української агропродукції вдалося завдяки зусиллям координаційного центру, створеного за участі ООН.
Читайте також
Посол України в Лівані — про залежність країни від українського зерна та крадене росіянами збіжжя
Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія