"Відбулася якась фантастика". Вікторія Ткачук - про здобуття "срібла" Євро-2022 в бігу на 400 м/б

"Відбулася якась фантастика". Вікторія Ткачук - про здобуття "срібла" Євро-2022 в бігу на 400 м/б

Ексклюзивно
"Відбулася якась фантастика". Вікторія Ткачук - про здобуття "срібла" Євро-2022 в бігу на 400 м/б
AP

У Мюнхені українка розділила подіум із співвітчизницею Анною Рижиковою.

Українська бігунка Вікторія Ткачук здобула свою першу особисту нагороду великих міжнародних турнірів на цьогорічному Євро-2022 з легкої атлетики. У п'ятницю, 19 серпня, представниця Донеччини посіла друге місце у фіналі турніру з бігу на 400 метрів з бар'єрами.

У вирішальному забігу два з трьох місць на подіумі зайняли українки. Одразу за Ткачук у топ-трійці розташувалася Анна Рижикова. Таким чином, дві представниці України лише вдруге в історії вибороли подвійний подіум на чемпіонатах Європи в бігових дисциплінах.

Читайте також: Бігунки Ткачук і Рижикова здобули "срібло" та "бронзу" Євро-2022 на 400 метрів з бар'єрами

За підсумками фіналу Ткачук в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт поділалася враженнями від свого виступу в Мюнхені.

"Чесно, все так пролетіло, що я і не зрозуміла. Треба передивитися відео. Насправді, коли ми про щось думаємо, мені доводиться себе тримати в руках, щоб не сказати чогось зайвого, бо наші думки матеріальні. І я думала упродовж усього сезону підготовки, що ми з Анею можемо стояти на п'єдесталі разом з [чемпіонкою] Фемке [Бол]. Безумовно, вона - лідер сезону, і з нею боротися складно, але реально.

І я завжди зупиняла себе на цьому: щоразу, як тільки про це подумаю, то потім, потрібно не наврочити, а працювати, щоб це спрацювало. І [перед фіналом] ці думки знову приходили, але я себе перебивала: треба крок за кроком працювати, щоб це здійснилося. І мені здається, що якась фантастика відбулася. Що сталося те, про що не могла тривалий час мріяти.

Щодо десятого бар'єру, то у нас це залишається 40 метрів. Не знаю, у мене буває таке під час тренувань, що якийсь відрізки пробігаю, а згодом думаю: чому я там або там не додала. І ось потрібно викладатися саме так, щоб потім не було дорікань, що не виклалися на 100%", - пояснила Ткачук.

Хто така Вікторія Ткачук

  • 27-річна українська легкоатлетка, що спеціалізується в бігу на 400 метрів та представляє на змаганнях Донеччину.
  • Учасниця Олімпійських ігор 2016-го та 2020 років. У Токіо найкращим результатом Вікторії стало шосте місце на 400-метрівці з бар'єрами.
  • Восьмиразова чемпіонка України в національній першості на відкритому повітрі. Ще чотири "золота" чемпіонатів України Вікторія здобувала в приміщенні.
На початок