Україна здобула четверту медаль чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту у стрибках у воду

Україна здобула четверту медаль чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту у стрибках у воду

Україна здобула четверту медаль чемпіонату Європи-2022 з водних видів спорту у стрибках у воду
AP

Олексій Середа та Кіріл Болюх - віцечемпіони командних змагань на 10-метровій платформі.

Збірна України зі стрибків у воду здобула четверту срібну медаль на чемпіонаті Європи-2022 з водних водів спорту, що проходить у Римі. Її авторами стали стрибуни 16-річний Олексій Середа та 15-річний Кіріл Болюх.

Середа та Болюх вдруге у 2022 році представляли Україну на великих міжнародних змагань. На чемпіонаті світу з водних видів спорту, який пройшов у Будапешті, українські тинейджери зупинился у кроці від нагороди у синхронних стрибках з 10-метрової платформи, посівши підсумкове четверте місце.

Читайте також: Українська пара стрибунів-тінейджерів зупинилася в кроці від медалі на ЧС-2022 у синхронних стрибках у воду з 10 метрів

На чемпіонаті Європи-2022 Середа і Болюх вже були одними з претендентів на подіум. Лише збірна Великої Британії (срібний призер чемпіонат світу-2022) заявила своїх стрибун на участь на турнірі, тож українці мали шанси на медаль.

За підсумками перших чотирьох стрибків Середа і Болюх йшли навіть першими. Найближчих переслідувачів з Великої Британії - Бена Котмора та Кайла Котарі - українці випереджали майже на вісім балів.

Українці трималися лідерами аж до останнього стрибка. І мали у заключному раунді стрибок з вищої складністю, аніж у суперників - 3.7 проти 3.2 у Великої Британії.

Однак саме в останньому стрибку українці втратили золоту медаль. За свій стрибок Середа та Болюх отримали лише 68 балів, тоді як британці за спробу з меншою складністю - 76.

У підсумку Середа та Болюх програли британцям лише з різницею у 2.4 бали. І стали віцечемпіонами змагань.

Євро-2022 з водних видів спорту. Стрибки у воду: 10 м синхрон, чоловіки

  1. Велика Британія - 390.48
  2. Україна (Олексій Середа та Кіріл Болюх) - 388.02
  3. Німеччина - 369.30

Це четверта медаль України на Євро-2022 саме у стрибках у воду. І четверта - саме срібна.

Усі медалі України на ЧЄ-2022 з водних видів спорту

Артистичне плавання
Плавання
Стрибки у воду

Що відомо

  • Це друга медаль для Олексія Середи та Кіріла Болюха на Євро-2022. Середа став віцечемпіоном у міксті синхронних стрибків (з Софією Лискун). А ось Болюх був учасником срібної мікст команди.
  • Олексій Середа змагатиметься ще на чемпіонаті Європи в одиночних змаганнях з 10-метрової вишки (неділя, 21 серпня).
  • Кіріл Болюх на чемпіонаті світу-2022 більше не змагатиметься з 10-метрової вишки. Разом з Середою в одиночному турнірі виступатиме інший українець, Євген Науменко.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022