Збірна України з артистичного плавання здобула історичне "золото" на ЧЄ з водних видів спорту: результат

. Національний олімпійський комітет України

Перша перемога українських синхроністок у командній технічній програмі на континентальних першостях.

У Римі стартував чемпіонат Європи з водних видів спорту. У перший день змагань розіграли один комплект нагород в артистичному плаванні.

На континентальну першість збірна з артистичного плавання вирушила в складі 11 синхроністок. У перший день змагань за медалі змагалася команда з восьми українок.

У стартових змаганнях Україну представляли Марина та Владислава Алексіїви, Олеся Деревянченко, Марта Фєдіна, Вероніка Гришко, Ангеліна Овчиннікова, Анастасія Шмоніна та Валерія Тищенко. Українська вісімка стала однією з восьми команд, що боролися за перший комплект нагород чемпіоната Європи.

Через відсторонення цьогорічний турнір пропускала збірна Росії, що здобула "золото" попереднього Євро у 2020 році в технічній груповій програмі.

Українська вісімка вийшла на старт шостою та одразу здійнялася на першу сходинку в таблиці з результатом у 92.5106 бала. За підсумками програми даний показник гарантував українкам історичне, перше "золото" чемпіонатів Європи в командній технічній програмі.

Два інших місця на подіумі розділили збірні Італії та Фанції, що посіли другу та третю сходинки відповідно.

Артистичне плавання. ЧЄ-2022. Командна технічна програма

1. Україна - 92.5106
  2. Італія - 90.3772
  3. Франція - 88.0093

Усі медалі України на Євро з артистичного плавання (командна технічна програма)

• 2016: "срібло"
  • 2018: "срібло"
  • 2021: "срібло"
  • 2022: "золото"

Усі золоті медалі України на Євро з артистичного плавання

• 2014: збірна України (комбінація)
  • 2016: збірна України (команда, довільна програма)
  • 2018: збірна України (комбінація)
  • 2021: Марта Фєдіна (соло, технічна програма), команда (комбінація), команда (довільна програма), команда (хайлайт)
  • 2022: збірна України (команда, технічна програма)

• Чемпіонат Європи з водних видів спорту триватиме до 21 серпня. В Римі також визначать медалістів у змаганнях з плавання, стрибків у воду та плавання на відкритій воді.
  • В артистичному плаванні після сьогоднішньої програми розіграють ще 11 комплектів медалей. Програма синхроністок триватиме до 15 серпня.
  • У п'ятницю, 12 серпня, у Римі проведуть ще два фінали змагань з артистичного плавання: у сольній технічній програмі та гайлайті.
  • На чемпіонаті світу Україна не вийшла на старт у технічній програмі команд.