На Львівщині планують перейменувати два селища: що відомо

На Львівщині планують перейменувати два селища: що відомо

На Львівщині планують перейменувати два селища: що відомо
Суспільне Львів

Комісія з питань розвитку місцевого самоврядування Львівської облради підтримала ініціативу мешканців щодо перейменування смт. Славське на смт. Славсько та смт. Рудне на смт. Рудно. Надалі відповідні рішення має ухвалити Львівська обласна рада та Верховна Рада України. Про це повідомили на Facebook-сторінці Львівської обласної ради.

За словами директора Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України Ігоря Соляра, відстоюючи назву Славсько, громада селища відмовляється від штучно нав’язаної форми Славське, яку затвердили за радянської влади. Таким чином, повертає автентичну історично поширену в Галичині модель назв на –сько.

"Щодо назви Рудно, то саме в такому графічному оформленні її фіксують Йосифінська (1785 – 1788 рр.) і Францисканська (1819 – 1820 рр.) метрики. Вважаючи відновлення історичної назви Рудно справедливим рішенням, спростовуємо аргументи про те, що начебто форми з кінцевим –о зросійщені чи рідковживані в українській мові", — каже Ігор Соляр.

Голова комісії Володимир Кирилич каже, надалі проєкти рішень про перейменування двох населених пунктів мають розглянути на сесії Львівської обласної ради.

"Ми маємо всі необхідні документи, тому ініціюємо розгляд проєктів рішень на сесії Львівської обласної ради. Важливо чути громади і допомагати їм, зокрема щодо встановлення їхнього історичного походження. Переконаний, процес перейменування – це перший крок, який дасть поштовх до написання історії всіх територіальних громад", — каже Володимир Кирилич.

Після того, як рішення ухвалить Львівська облрада, його має підтримати Верховна Рада України.

Читайте також: Львівська міськрада погодила перейменування восьми вулиць у Львові
На початок