Українка Казбекова увійшла до топ-6 жіночого двоборства в скелелазінні: результат

Українка Казбекова увійшла до топ-6 жіночого двоборства в скелелазінні: результат

Українка Казбекова увійшла до топ-6 жіночого двоборства в скелелазінні: результат
Getty Images/Marco Kost

Четверте "золото" чемпіонатів Європи здобула словенка Ґарнбрет.

У рамках Мультиспортивного Євро в Мюнхені триває континентальна першість зі скелелазіння. У середу, 17 серпня, в передостанній день змагань відбувся жіночий фінал з двоборства.

Єдиною представницею України у фіналі дисципліни стала 25-річна Євгенія Казбекова. Українка кваліфікувалася до фіналу за сумою балів, які отримала за свої виступи в болдерингу та трудності. В останній Казбековій вдалося вийти до фіналу, де вона посіла восьме місце. У болдерингу вона в підсумку стала 11-ю.

Читайте також: Українська скелелазка Євгенія Казбекова вийшла до фіналу двоборства на чемпіонаті Європи-2022

Головною фавориткою турніру вважалася словенка Яня Ґарнбрет. Саме олімпійська чемпіонка Токіо на цьогорічних змаганнях здобула золоті нагороди у болдерингу й трудності, вийшовши у фінал двоборства з максимально можливим показником у 2000 балів (у Казбекової - 740).

Змагальний день фіналу розпочався зі старту в болдерингу, де Казбекова на чотирьох трасах набрала 80.6 бали та стала п'ятою. Вже за дві години на учасниць очікував вирішальний етап фіналу з двоборства - змагання на трудність, що й мали визначити чемпіонку Європи.

Загалом у змаганнях з трудності доробок Євгенії склав 45.1 бали, що стало сьмомим найкращим результатом серед фіналісток двоборства. У підсумку Казбекова з показником у 127.5 балів посіла шосте місце у своїй третій дисципліні на континентальній першості в Мюнхені.

"Золото" ж здобула Ґарнбрет, яка виграла свою четверту нагороду найвищого ґатунку на чемпіонатах Європи. На подіум також вийшли словенка Мія Крампл та дворазова чемпіонка світу, австрійка Джессіка Пільц.

Скелелазіння. ЧЄ-2022. Двоборство - жінки (фінал)

  1. Яня Ґарнбрет (Словенія) - 199.9 (99.9 в болдерингу + 100 в трудності)
  2. Мія Крампл (Словенія) - 180.9 (80.9 + 100)
  3. Джессіка Пільц (Австрія) - 180.6 (80.6 + 100)

...

  • 6. Євгенія Казбекова (Україна) - 125.7 (80.6 + 45.1)

Хто така Євгенія Казбекова

  • 25-річна українська скелелазка, яка народилася в Дніпрі, але з 2015 року тренується в Києві.
  • Дворазова призерка чемпіонатів світу зі скелелазіння серед юніорів: "золото" у 2010-му та "срібло" у 2011 році в трудності.
  • Для Казбекової Євро-2022 - четверте в кар'єрі. Її найкращий результат до цьогорічної континентальної першості - 13-14-те місце в болдерингу 2017 року. У 2022-му вперше ввійшла до топ-8 у лазінні на трудність.

Що відомо

  • Одна з двох золотих нагород збірної України на цьогорічному Мультиспортивному Євро була здобута саме в скелелазінні. Даниїл Болдирєв став переможцем змагань у лазінні на швидкість у п'ятий день турніру.
Читайте також: Скелелаз Даниїл Болдирєв здобув друге "золото" України на Мультиспортивному Євро
  • Загалом у доробку України - сім нагород Мультиспортивного Євро: два "золота", два "срібло" та три "бронзи". У загальному медальному заліку українці посідають 11-те місце.
  • Друге в історії Мультиспортивне Євро в Мюнхені триватиме до 21 серпня. Лише від початку цього тижня на турнірі стартували континентальні першості з легкої атлетики та пляжного волейболу.
На початок