Українець Михайло Кохан кваліфікувався до фіналу чемпіонату Європи-2022 у метанні молота

Українець Михайло Кохан кваліфікувався до фіналу чемпіонату Європи-2022 у метанні молота

Українець Михайло Кохан кваліфікувався до фіналу чемпіонату Європи-2022 у метанні молота
AP Photo/David J. Phillip

У фіналі метання молота друге Євро поспіль буде представник України.

На Мультиспортивному чемпіонаті Європи-2022, що триває в німецькому Мюнхені, завершилася кваліфікація легкої атлетики в метанні молота серед чоловіків. Україну в цій дисципліні представляли двоє спортсменів: Михайло Кохан та Михайло Гаврилюк.

Для виходу до фіналу необхідно було виконати кваліфікаційний норматив – 77.5 метра – або ввійти до 12 найкращих за підсумком виступів двох груп. Спортсмени мали на це по три спроби.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Як виступили українці у кваліфікації

Михайло Гаврилюк, для якого це був дебютний дорослий чемпіонат Європи в кар'єрі й загалом лише другий міжнародний старт цього сезону, розпочинав змагання в групі А. Спортсмен виконав дві з трьох спроб: до заліку пішла друга з них – на 71.14 м, що стала найгіршим показником українця цього року. Його топрезультат сезону – 77.02 м, а особистий рекорд – 77.82 м (2021).

У групі В виступив лідер збірної України в цій дисципліні Михайло Кохан. Він також уперше брав участь у дорослому чемпіонаті Європи. Найкращий результат сезону (78.83) українець показав на чемпіонаті світу в Юджині, де посів сьоме місце. Його ж рекордом є 80.78 м (2021).

У стартовій спробі на чемпіонаті Європи Кохан метнув молот на 75.08 метра, а в другій покращив результат на 40 см – 75.48. В останній спробі атлету вдалася виконати норматив – 77.85 м – та гарантувати собі місце у фіналі. Натомість Гаврилюк залишився поза фінальною топ-12 із 17-им результатом.

Це другий поспіль чемпіонат Європи, на якому Україна буде представлена у фіналі чоловічого метання молота. У 2018-му це вдалося Глібу Піскунову, який врешті посів сьоме місце.

Читайте також: Хорватська метальниця диска Сандра Перкович встановила рекорд чемпіонатів Європи за кількістю особистих титулів: відео

Що відомо

  • Михайло Кохан – 21-річний український метальник молота, який представляє Дніпропетровську область. Чемпіон світу U18 (2017), чемпіон Європи у вікових категоріях U20 (2019) і U23 (2021), а також переможець юнацьких Олімпійських ігор-2018.
  • Михайло Гаврилюк – 23-річний український метальник молота, який представляє Івано-Франківську область. Бронзовий призер чемпіонату світу-2018 серед юніорів, віцечемпіон світу-2015 серед юнаків, чемпіон Європи-2016 серед юнаків.

Що далі

  • Четвер, 18 серпня. 21:10 – Метання молота (чоловіки). Фінал
Читайте також: "На змаганнях все йде не так, як потрібно". Метальниця молота Ірина Климець за добором вийшла у фінал Євро: результат
На початок