Росія не збирається застосовувати ядерну зброю в Україні — Шойгу

Росія не збирається застосовувати ядерну зброю в Україні — Шойгу

Росія не збирається застосовувати ядерну зброю в Україні — Шойгу
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Фото: з телеграм-каналу Міноборони РФ.

Москва не бачить необхідності у застосуванні ядерної зброї в Україні. Про це заявив міністр оборони Росії Сергій Шойгу, повідомляє РИА Новости.

"Поширюються домисли про нібито підготовлюване застосування під час "спецоперації" в Україні російської тактичної ядерної зброї, або про готовність застосувати хімічну зброю — всі ці вкидання є брехнею. З військової точки зору нема потреби застосовувати ядерну зброю в Україні", — сказав він.

Шойгу заявив, що головне призначення російських ядерних озброєнь — "стримування ядерної атаки, його використання обмежується надзвичайними обставинами".

28 лютого Путін доручив перевести сили стримування у російській армії в особливий бойовий режим через те, що нібито “посадовці країн НАТО припускаються агресивних висловлювань” на адресу Росії. Один з аспектів стратегічних сил стримування — застосування ядерної зброї.

Що відомо

  • 25 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що небезпека застосування ядерної зброї "серйозна, реальна, її не можна недооцінювати". Президент США Джо Байден назвав твердження Лаврова "легковажними". У розвідці США тоді заявили, що не бачать ризику використання Росією ядерної зброї.
  • Під час виступу на раді законодавців Санкт-Петербурга 27 квітня Путін пригрозив ударами у відповідь державам, які будуть "втручатися" у війну Росії в Україні, не уточнивши, про що саме йдеться.
  • Перший заступник представника РФ при ООН Дмитро Полянський сказав: "Так, ми володіємо ядерною зброєю, і якщо буде існувати загроза існуванню Росії, то так, я цілком упевнений, що ми застосуємо ядерну зброю. Але не я визначаю, що таке загроза існуванню", — зазначив російський дипломат.
  • А 19 травня представниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що Росія ніколи не погрожувала атомною зброєю. За її словами, РФ навпаки застерігає всіх від “таких безвідповідальних” кроків.
  • В ООН 25 травня назвали можливою перспективу ядерного конфлікту в Україні.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

"Кризи швидко поширюються": генсек ООН попередив людство про ядерну загрозу

Росія повинна продемонструвати свою готовність відновити поговори щодо ядерної зброї спільно із США — Байден

НАТО може передати Україні ядерні боєголовки, якщо Росія застосує ядерну зброю — Сікорський

"Ніякої кнопки не існує". Чи може Росія застосувати ядерний удар по Україні і якщо так, то який саме

Вторгнення Росії в Україну, день 174. Текстовий онлайн

На початок