Українські легкоатлети розпочали виступи на Мультиспортивному чемпіонаті Європи-2022: перші результати кваліфікації

Українські легкоатлети розпочали виступи на Мультиспортивному чемпіонаті Європи-2022: перші результати кваліфікації

Українські легкоатлети розпочали виступи на Мультиспортивному чемпіонаті Європи-2022: перші результати кваліфікації
AP Photo/Matthias Schrader

Українці вже десять років не можуть подолати відбір у штовханні ядра. У стрибках із жердиною українки – поза топ-12.

На Мультиспортивному чемпіонаті Європи-2022, що триває в німецькому Мюнхені, завершилися перші кваліфікаційні раунди легкої атлетики за участю українських спортсменів.

Стартовий день змагань з легкої атлетики Україна відкривала в чоловічому штовханні ядра, в якому виступав Роман Кокошко, та жіночих стрибках із жердиною – з Яною Гладійчук та Мариною Килипко.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор мультиспортивного чемпіонату Європи в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті Суспільне Спорт, а також на регіональних телеканалах Суспільного.

Як виступили українці в перших кваліфікаціях

Штовхання ядра (чоловіки)

У цій дисципліні для виходу до фіналу необхідно було виконати кваліфікаційний норматив – 21.15 метра – або ввійти до 12 найкращих за підсумком виступів двох груп. Спортсмени мали на це по три спроби.

Українець Роман Кокошко, для якого це був дебютний дорослий чемпіонат Європи в кар'єрі, стартував у групі В. Першу спробу йому не було зараховано, а друга врешті виявилася найкращою – 19.86 м, проте недотягувала до особистого рекорду українця, який він встановив цього сезону (21.23 м).

Таким чином Кокошко зупинився за крок до фінальної топ-12. Його результату вистачило лише на 13-ту позицію. Прохідним показником були 19.91 м.

З першого місця відібрався серб Армін Сінанчевич, який показав свій топрезультат сезону – 21.82 м.

Стрибки з жердиною (жінки)

Українські стрибунки з жердиною також не змогли подолати кваліфікацію. Для цього необхідно було подолати планку 4.55 метра або ввійти до топ-12 за підсумком двох груп.

Що дебютантка Євро Яна Гладійчук, що Марина Килипко, яка представляла Україну на двох попередніх континентальних першостях, зупинилися на позначці 4.25 м. Гладійчук узяла її з першої спроби, а Килипко – з другої.

Гладійчук цього сезону доходила до 4.5 м, а Килипко – до 4.45, проте цього разу обидві не впоралися з планкою на 4.4 метра. У підсумку вони посіли 18-те й 22-ге місця відповідно.

Дев'ять спортсменок відібралися до фіналу з результатом 4.5 метра, ще троє пройшли за добором із 4.4.

Читайте також: Марина Бех-Романчук - про причини невдалого виступу на ЧС-2022, роботу з психологом та підготовку до Євро

Що відомо

  • На минулому чемпіонаті Європи-2018 Україна так само не відібралася до фіналу в чоловічому штовханні ядра: Ігор Мусієнко тоді зупинився на 15-му місці. Востаннє українці були представлені у фіналі цієї дисципліни на Євро в 2012-му, коли Дмитро Ставицький став 10-им.
  • У 2018-му Килипко кваліфікувалася до фіналу й посіла там восьме місце. Востаннє їй не вдавалося подолати відбір на Євро в 2016-му (17-те місце).
  • Збірна України на цьому чемпіонаті Європи представлена 54 спортсменами, які заявлені в 26 дисциплінах.
Читайте також: Збірна України візьме участь у чемпіонаті Європи-2022 з легкої атлетики: склад команди
На початок