Окупанти продовжують обстріли Енергодара та території, прилеглої до Запорізької атомної станції

Окупанти продовжують обстріли Енергодара та території, прилеглої до Запорізької атомної станції

Окупанти продовжують обстріли Енергодара та території, прилеглої до Запорізької атомної станції
Російський військовий на Запорізькій АЕС, 1 травня 2022 р. Фото: AP

Російські військові знову обстріляли територію Запорізької атомної станції в тимчасово окупованому Енергодарі вранці 12 серпня.

Про це Суспільному повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

"Окупанти обстрілювали вчора весь день і сьогодні зранку були обстріли. Обстрілюють гранатометами, у цивільну інфраструктуру попадають у територію, яка прилегла до атомної станції. Звичайно, що це все не може тримати в спокої працівників АЕС. Вчора навіть не дали ротацію зробити. На кілька годин затримали зміну, яка працювала зранку. Перекрили в’їзд в місто. Тобто така напружена ситуація була", — розповідає Орлов.

За його словами, внаслідок дій окупантів є травмовані серед цивільного населення, також є руйнування житлового сектора та промислової інфраструктури біля атомної станції.

"Окупанти нехтують правилами радіаційної безпеки, і правилами пожежної безпеки й ганебно проявляють себе як типові ядерні терористи. Обстрілюючи територію прилеглу до атомної станції та територію промислового майданчику", — наголошує Орлов.

Раніше Суспільне повідомляло, що 11 серпня російські військові чотири рази обстріляли Запорізьку атомну електростанцію. Зафіксовано п’ять "прильотів" у районі комендатури станції – безпосередньо поруч із дільницею зварювання та сховищем джерел випромінювання. Внаслідок цього на невеликій ділянці зайнялася трава, травмованих немає. Також п’ять "прильотів" сталися в районі пожежної частини, розташованої неподалік від ЗАЕС.

Що відомо

  • 4 березня російські війська захопили Енергодар Запорізької області — місто, в якому розташована АЕС, саму станцію обстріляли. Бої біля АЕС точились кілька годин, за цей час окупанти кілька разів влучили в один із реакторів. Тоді спалахнув тренувальний центр станції. Пожежу ліквідували. З того часу Запорізька АЕС контролюється російською армією та представниками "Росатому".
  • 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС. Станом на 26 липня у тимчасово окупованому Енергодарі наразі перебувають близько 10 тисяч працівників Запорізької АЕС.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. Він закликав Росію та Україну якнайшвидше сприяти відвідуванню комплексу спостерігачами МАГАТЕ.
  • 11 серпня відбулось засідання Ради Безпеки ООН, скликане у зв’язку із загрозливою ситуацією на Запорізькій атомній електростанції. Ініціатором засідання стала Росія, яка звинувачує Україну в обстрілах території ЗАЕС. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав сторони надати доступ місії до Запорізької АЕС, а постійний представник України Сергій Кислиця заявив, що єдиний спосіб усунути ядерну загрозу — вивести російські війська і повернути контроль України над станцією.

Читайте також: Росія виступила проти демілітаризації Запорізької АЕС

"РФ потрібна картинка для ЗМІ, де покажуть, що Україна не забезпечує безпеку на ЗАЕС" — Шелест про засідання Радбезу ООН

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок