Перейти до основного змісту
Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн

Онлайн
Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн
. Чоловіки несуть труну з неопізнаними рештками мирного жителя, убитого російськими військами під час окупації в Бучі, Київська область. Одинадцять неопізнаних тіл, ексгумованих із братської могили, поховано в Бучі в четвер. 11 серпня 2022 р. Фото: АР

12 серпня — 170 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

  • Армія РФ ввечері завдала удару по Запоріжжю: руйнувань зазнали об’єкти інфраструктури, виникла пожежа. Загинула одна жінка, яку везли в лікарню. Ще двоє людей отримали поранення.
  • Також військові РФ обстріляли приватний сектор Краматорська — двоє загиблих та 13 поранених, повідомляє керівник ОВА Кириленко. Обстрілом пошкоджено щонайменше 20 будинків.
  • Головнокомандувач ЗСУ Залужний звернуся до Міністерства оборони з проханням дозволити виїзд за кордон тим, хто не підлягає мобілізації, зокрема студентам.
  • Зеленський запропонував Раді знову продовжити термін воєнного стану та загальної мобілізації в Україні.
  • Україна повернула тіла 522 загиблих військових, які були у списках зниклих безвісти, та працює над тим, щоб повернути всі, повідомив уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Котенко.
  • Україна закликає світову спільноту не допустити судилища над українськими захисниками в Маріуполі та просить направити в Оленівку представників ООН і Червоного Хреста, йдеться у спільній заяві сил безпеки та оборони.
  • Обов'язкова евакуація населення відбуватиметься не тільки з Донецької області, повідомила міністерка з реінтеграції Верещук. Ідеться про Харківську, Херсонську та Запорізьку області.

Суспільне завершує текстовий онлайн 170-го дня війни. Хроніку 13 серпня — читайте тут.

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн
Діти спостерігають, як робітники прибирають будинок після ракетного удару в Краматорську, Донецька область, Україна, 12 серпня 2022 р. Фото: АР

Зеленський: Може бути лише одне ставлення до Росії – як до держави-терориста

"Після всього, що окупанти наробили в Україні, може бути лише одне ставлення до Росії – як до держави-терориста. І, до речі, саме з цього погляду варто визначатися зі ставленням до громадян Росії. Я дякую Чехії, державам Балтії та іншим європейським країнам, які винесли на офіційний рівень дискусії у Євросоюзі питання про візи для громадян держави-терориста. Має бути гарантія, що російські вбивці та посібники державного терору не користуватимуться шенгеном. Не можна руйнувати саму ідею Європи, наші спільні європейські цінності, тобто не можна перетворювати Європу на супермаркет, у якому неважливо, хто заходить. Головне, щоб людина просто розрахувалася за товари", — заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

Боррель виступає за демілітаризацію ЗАЕС і закликає МАГАТЕ відвідати станцію

Глава зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель виступає за демілітаризацію Запорізької АЕС і закликає МАГАТЕ відвідати станцію.

“Запорізький об’єкт не можна використовувати в рамках будь-якої військової операції. Я підтримую заклик до демілітаризації території, починаючи з повного виведення російських військ, і закликаю МАГАТЕ його відвідати”, — написав Боррель.

Також він наголосив, що Росія повинна негайно повернути повний контроль над об’єктом законному суверенному власнику — Україні.

Читайте також: Безпека Запорізької АЕС. Чи є загроза нової ядерної катастрофи та як на дії РФ реагує світ

Залужний пропонує випускати за кордон студентів

Головнокомандувач ЗСУ Залужний звернуся до Міністерства оборони з проханням дозволити виїзд за кордон тим, хто не підлягає мобілізації, зокрема студентам.

Росія провалює спроби паспортизації окупованих територій — Подоляк

Усі намагання РФ паспортизувати окуповані території провалюються. Про це у своєму Twitter заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

"Бо український паспорт — символ свободи, відкритих кордонів, поваги. Російський паспорт — це мітка вбивці, квиток до в'язниці народів, за залізну завісу, до трудового табору, товариства німих і безправних ізгоїв. Вибір очевидний", — підкреслив посадовець

"Зерновий коридор": в Україну прибуло судно під завантаження зерном для Африки

Як повідомило Міністерство інфраструктури України, 12 серпня в порт "Південний" прибуло під завантаження судно BRAVE COMMANDER під прапором Ліберії.

Судно було зафрахтоване Світовою продовольчою програмою ООН для перевезення продовольства в Ефіопію. Вже завтра його почнуть завантажувати 23 тисячами тонн українського зерна, яке буде направлено для мешканців Ефіопії.

Залужний просить Міноборони дозволити студентам виїзд за кордон

Про це повідомила голова підкомітету з питань вищої освіти комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

"Маємо важливий подарунок на День молоді від нашого найкращого Головнокомандувача ЗСУ Валерій Залужний. Сьогодні Міністерство оборони отримало від нього звернення з проханням дозволити виїзд за кордон тим, хто не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. Це, зокрема, студенти", — повідомила Гришина.

У Amnesty International заявили, що російські війська на ЗАЕС ставлять під загрозу цивільне населення.

Правозахисна організація Amnesty International відреагувала на розміщення російських військ на Запорізькій АЕС.

"Росія використовує атомну електростанцію в Запоріжжі, Україна, в якості військової бази. Інформація з Енергодара красномовно говорять про жахливий вплив мілітаризації Росії на цивільне населення", — заявили в Amnesty International.

Євросоюз закликає до демілітарізації ЗАЕС та виведення російських військ

Про це повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель у Twitter.

"ЗАЕС не повинна використовуватися в рамках будь-якої військової операції. Я підтримую заклик до демілітаризації району, починаючи з повного виведення російських військ, і закликаю МАГАТЕ відвідати його. Росія повинна негайно повернути повний контроль законному суверенному власнику — Україні", — наголосив Боррель.

У Львові влаштували прибирання на території майбутнього прихистку для переселенців

У Львові в одній зі старих радянських будівель планують створити сучасний "Urban Camp" для вимушених переселенців. Там зможуть жити близько сотні людей. 12 серпня мешканці міста та переселенці розчищали приміщення від старих речей та вивозили сміття. Невдовзі там розпочнуть ремонт. Толоку влаштували харківські волонтери.

"Три дні будемо прибирати, повністю вивозити все сміття, всі старі меблі. І потім будемо облаштовувати поверх для переселенців. Це будуть модульні кімнати по дві-три людини в кожній. І умови: душі, туалети, кухні", — розповіла харків'янка Наталія Єрьоменко.

На прибирання прийшли близько двадцяти волонтерів. Вони розчищають будівлю від сміття, виносять зламані меблі та скло. Кажуть: роботи ще дуже багато, адже потрібно оновити електричну проводку, підключити воду та облаштувати електроопалення.

На Дніпропетровщині армія РФ з РСЗВ обстріляла дві громади

Близько 18-ої години 12 серпня російські війська обстріляли дві громади Криворізького району Дніпропетровщини. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Дніпропетровської міськради Микола Лукашук.

"Обстріляли території Зеленодольської громади, а також село Перше Травня в Апостолівській громаді. Зафіксовано 8 прильотів снарядів РСЗВ", — написав він.

Жертв та поранених внаслідок обстрілу немає.

В інших районах Дніпропетровщини, за словами голови облради, день минув спокійно.

Резніков назвав умови компромісу з РФ

Територіальний компроміс із Росією можливий лише після того, як сили Росії залишать всі тимчасово окуповані території України у її кордонах, визнаних світом у 1991 році, заявив міністр оборони України Олексій Резніков у інтерв’ю телеканалу DR Denmark.

"Ми переможемо в цій війні, ми звільнимо всі наші території. Компроміс можливий, коли вони (росіяни — ред.) заберуться з нашої землі, і коли ми обговорюватимемо майбутнє нашого сусідства між Україною і Росією", — повідомив Резніков.

Він додав, що головна мета української влади — це звільнення всіх тимчасово окупованих територій у межах 1991 року. Включно з Херсоном, Маріуполем, Бердянськом, Луганськом, Донецьком та півостровом Крим.

Резніков наголосив, що питання компромісів з РФ можуть допускатися лише тоді, коли Україна отримає стабільну підтримку союзників та розуміння архітектури безпеки на роки вперед.

"Компроміс можливий лише, коли росіяни виведуть війська з території України та обговорюватимуться питання сусідства між країнами після звільнення територій. Вони мають заплатити репарації за всю зруйновану інфраструктуру та всіх убитих українців – за вбивства, зґвалтування, тортури та всі злочини. Територіальний компроміс — це вихід України на межі 1991 року", — сказав голова Міноборони.

Канадська розвідка оцінила втрати РФ від початку війни

Про це повідомляється в офіційному Twitter Збройних сил Канади.

"Російські ВПС втратили щонайменше 90 літаків і гелікоптерів після того, як Росія розширила своє вторгнення в Україну в лютому", — йдеться у повідомленні.

При цьому канадські військові вважають, що внаслідок вибухів на аеродромі Новофедорівка поблизу міста Саки в окупованому Криму Росія також зазнала відчутних втрат.

"Кілька російських військових літаків було знищено або пошкоджено, через що їх неможливо використовувати. Значних пошкоджень зазнало й інше російське обладнання та споруди на аеродромі", — зазначають розвідники.

За попередніми даними двоє людей загинули внаслідок обстрілів Краматорська

Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Рух російської техніки по греблі Каховської ГЕС – неможливий

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив радник голови обласної військової адміністрації Сергій Хлань. "Пересування техніки та озброєння по греблі Каховської ГЕС вже неможливе. Напередодні було відпрацьовано Але там є ще один шлях саме через греблю. Сьогодні ЗСУ абсолютно ювелірно знищили і цей шлях", – розповів Хлань. Він додав, що у росіян в області не залишилося жодного шляху постачання боєкомплектів: "БТГ, які вони встигли перекинути на правобережжя до лінії фронту, сьогодні відрізані від не лише від постачання озброєння і важкої техніки, а й від продовольства".

Росіяни поцілили об’єкти інфраструктури в Шевченківському районі Запоріжжя

Про це повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

"Близько 19:15 ворог завдав удару по місту Запоріжжя. Загалом випущено 5 ракет. Руйнувань зазнали об’єкти інфраструктури в Шевченківському районі обласного центру. Виникла пожежа. Наразі відомо про одну поранену жінку. Інформація уточнюється", — наголосив Старух.

Європейське космічне агентство хоче замінити російські ракети

Європейське космічне агентство (ESA) та компанія Ілона Маска розпочали попередні обговорення використання установок-носіїв SpaceX замість російських ракет "Союз". Про це розповів генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер у коментарі Reuters.

"Я б сказав, що ми обговорюємо два з половиною варіанти. Один — це SpaceX, і це зрозуміло. Інший, можливо, — Японія. Японія чекає першого польоту своєї ракети наступного покоління. Іншим варіантом може бути Індія. Я б сказав, що SpaceX є найбільш оперативним із них і, звичайно, це один із резервних планів, які ми розглядаємо", — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Він додав, що переговори залишаються на стадії вивчення.

"Ми, звичайно, повинні переконатися, що вони підходять. Це не те, що стрибнути в автобус", — наголошує гендиректор Європейського космічного агентства.

У SpaceX поки не прокоментували інформацію.

Колаборанти на Харківщині отруїлися російською гуманітаркою

У тимчасово окупованій Борівській громаді на Харківщині фіксують випадки отруєння російською гуманітарною допомогою. Серед тих, хто мав проблеми зі здоров'ям після вживання російських продуктів, місцеві колаборанти, повідомили у Борівській селищній раді 12 серпня.

"Окупанти періодично видають себе за благодійників та роздають харчі населенню як гуманітарну допомогу. Відомі неодноразові випадки, коли люди отримували розлади травлення та труїлися продуктами з російської гуманітарки. Харчові отруєння пережили й члени сімей активних колаборантів, зокрема, з села Піски-Радьківські, які, ймовірно, споживали ці продукти більше за інших", — сказано у повідомленні.

Переговори з Росією можливі після звільнення всіх українських територій до кордонів 1991 року — Резніков

Про це міністр оборони Олексій Резнікову заявив у інтерв’ю телеканалу DR Denmark.

"Ми переможемо в цій війні, ми звільнимо всі наші території. Компроміс можливий, коли вони (росіяни – ред.) заберуться з нашої землі, і коли ми обговорюватимемо майбутнє нашого сусідства між Україною і Росією", — наголосив Резніков.

За його словами, під час таких переговорів мова піде про сплату РФ репарацій, компенсацію за всі зруйновані міста, розплату за всіх убитих українців. Він додав, що росіяни мають понести покарання за всі вбивства, катування, ґвалтування й усі інші звірства: "Основна ціль України – звільнити всі українські території, адже в 1991 році кордони нашої країни були визнані всім міжнародним співтовариством, тож ми не є "законною ціллю"для ворога".

У Європу після 80-річної перерви повертається повітрянодесантна дивізія США Screaming Eagles

Американська 101-а дивізія, яка брала участь у боях ще під час Другої світової війни, повертається у Європу для посилення сил НАТО після майже 80-річної перерви.

Про це повідомляється у Twitter Місії США в НАТО.

Військові РФ обстріляли приватний сектор Краматорська

Про це повідомив міський голова Олександр Гончаренко.

"Удар по Краматорську. Знову приватний сектор. За попередньою інформацією є жертви", — написав Гончаренко.

Росіяни відкрили у Херсоні пропагандистську медіашколу

Для створення пропагандистської картинки, росіяни вирішили відкрити медіашколу. Достатньої кількості місцевих журналістів, охочих працювати на окупаційну владу у Херсоні не знайшлося.

На засіданні учасників школи – каже регіональний представник Інституту масової інформації Сергій Нікітенко, побачив лише одне знайоме обличчя – це Віктор Марченко, який багато років вів пропагандистський маловідомий херсонцям сайт. Такі зібрання робляться для того, щоб показати активну діяльність своїм московським кураторам – говорить Сергій.

"Я активно вивчаю те, що вони знімають і показують. Це рівень навіть не дитячого садку. Вони не компетентні не просто в серйозних питаннях. Не компетентні взагалі. Вони не знають Херсонщини. Взагалі ніяка нормальна людина не піде навчатися в якусь там пропагандистську школу", - каже Нікітенко.

Медіашколу створили на базі новоствореного телеканалу, який очолив пропагандист з так званої ДНР – Ісмаїл Абдуллаєв. Жодного стосунку до журналістики він не має.

У Запоріжжі пролунали вибухи, повідомляють кореспонденти Суспільного.

У місті оголошена повітряна тривога.

Від початку російського вторгнення 3182 дитини залишилися без батьківського піклування

Про це в ефірі єдиного телемарафону повідомив заступник директора Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України Володимир Вовк.

"За час повномасштабної війни з 24 лютого 3182 дитини залишилися без батьківського піклування, причому 541 з них безпосередньо через чинники війни. Тобто загибель батьків, втрата батьків, відсутність зв’язку з батьками", — розповів Вовк.

Він додав, що за останніми даними налічується 106 дітей-сиріт, у яких батьки загинули, 206 дітей-сиріт, у яких батьки загинули, але документального підтвердження немає.

"Маємо 109 дітей, які мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування, які можуть бути влаштовані в сімейні форми. Але після війни, у разі знайдення батьків, вони будуть возз’єднані зі своєю сім’єю і повернуться до батьків. Тобто дуже швидко починає спрацьовувати система у випадку, якщо дитина залишається одна з війною", — зазначив Вовк.

Президент Володимир Зеленський провів розмову з Папою Римським Франциском.

"Ми вдячні понтифіку за молитви за Україну. Наш народ потребує підтримки світових духовних лідерів, які мають доносити до світу правду про жахіття, які агресор коїть в Україні", — написав Зеленський.

У МВС припускають ймовірність евакуації людей поблизу Запорізької АЕС

Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочої поїздки на Сумщину 12 серпня.

"Ми переконалися на обстрілах останніх тижнів, що немає жодних стримуючих факторів є свідома позиція, яка декларується російським керівництвом про те. Що вони готові на будь-які дії не зважаючи на наслідки. Це говорить про те, що ми маємо вже сьогодні готуватися до будь-яких сценаріїв", — зазначив Монастирський.

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн
Денис Монастирський. Фото з Телеграм-каналу МВС України

ДСНС спільно з МВС, а також Міністерством регіонального розвитку обговорюють різні сценарії.

"Існують плани, які передбачають будь-який розвиток подій, в тому числі можливо викид радіації, тому передбачається план евакуації з населених пунктів, які наближені до атомної станції", — наголосив міністр.

Мінкульт хоче надати англійській мові особливий статус в Україні

Міністерство культури та інформаційної політики розробило законопроєкт про особливий статус англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування. Що він передбачає:

  • встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування;
  • значне розширення сфери застосування англійської мови в Україні;
  • англійська мова буде обовʼязковою в окремих публічних сферах суспільного життя, де наявні міжнародні комунікації.

На напрямку Покровське – Бахмут росіяни мали частковий успіх, намагаються закріпитися

Про це повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

На Волинському та Поліському напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. 11 серпня Білорусь провела перевірку готовності до застосування системи бойового управління та оповіщення Збройних сил.

На Сіверському напрямку війська РФ продовжують утримувати підрозділи в прикордонних районах Брянської та Курської областей з метою сковування дій підрозділів Сил оборони. Росіяни обстріляли з артилерії райони Олександрівки Чернігівської області та Юр’євого, Білопілля, Атинського і Яструбиного на Сумщині.

На Харківському напрямку військові РФ здійснювали обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Уди, Одноробівка, Прудянка, Слатине, Дементіївка, Нове, Питомник, Руська Лозова, Руські та Черкаські Тишки, Циркуни, Черняки, Петрівка, Шестакове, Старий Салтів, Мосьпанове, Кутузівка, Лісне, Іванівка, Гусарівка, Леб’яже, Коробочкине, Слобожанське та Чепіль.

На Слов’янському напрямку війська РФ обстрілювали позиції ЗСУ біля Великої Комишувахи, Дмитрівки, Дібрівного, Вірнопілля, Рідного, Протопопівки, Мазанівки, Богородичного, Норцівки, Краснопілля та Долини. Завдали авіаційних ударів неподалік Залимана.

"Ворог намагався вести наступальні бої у напрямках Пасіка – Богородичне і Тихоцьке – Долина. Отримав відсіч та втік", — зазначили у Генштабі.

На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли поблизу Сіверська, Званівки, Верхньокам’янського, Григорівки та Райгородка. Росіяни спробували провести розвідку боєм в напрямку Білогорівка – Григорівка, але зазнали невдачі.

На Бахмутському напрямку війська РФ обстрілювали з танків та різнокаліберної артилерії райони населених пунктів Бахмут, Соледар, Івано-Дар’ївка, Виїмка, Спірне, Яковлівка, Кодема, Вершина, Зайцеве та Васюківка. Авіаудари зафіксовано біля Виїмки, Івано-Дар’ївки, Спірного, Яковлівки, Соледара та Бахмутського. Крім того, вони намагалися вести розвідку біля Спірного. ЗСУ завдали вогневого ураження та знешкодили росіян.

Армійці РФ безуспішно намагалися прорвати оборону ЗСУ та просунутися в напрямках населених пунктів Спірне, Івано-Дарʼївка, Виїмка, Яковлівка, Кодема, Вершина та Зайцеве. Зазнали втрат та хаотично відійшли. В окремих районах тривають бойові дії. На напрямку Покровське – Бахмут росіяни мали частковий успіх, намагаються закріпитися.

На Авдіївському напрямку тривали артилерійські обстріли поблизу Мар’їнки, Водяного, Нетайлового, Авдіївки, Пісків, Красногорівки та Новобахмутівки. Противник завдав авіаударів неподалік Красногорівки, Мар’їнки, Водяного та Авдіївка. Усі спроби штурму у районах Спартака, Пісків та Мар’їнки українські бійці придушили та відкинули війська РФ на попередні позиції.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках вогневий вплив фіксувався поблизу Новомихайлівки, Шевченко, Новояковлівки, Великої Новосілки, Володимирівки, Вугледара, Новополя, Преображенки, Времівки, Новосілки, Зеленого Поля, Новоданилівки, Кам’янського, Новоандріївки, Гуляйполя і Білогір’я. Авіація ворога діяла біля Вугледара та Новомихайлівки. Росіяни наступали у напрямку Єгорівка – Павлівка, але безуспішно.

На Південнобузькому напрямку армія РФ завдала авіаційних ударів в районах Осокорівки, Андріївки, Благодатного, Новогригорівки, Лозового, Мирного, Брускинського та Великого Артакового.

У Луцьку родичі полонених захисників "Азовсталі" вийшли на акцію

В акції у центрі міста взяли участь майже 100 людей, – розповіла Суспільному провідна інспекторка обласного управління Нацполіції області. Попри зливу, вони зібралися, аби привернути увагу світової спільноти до питання українських військовополонених.

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн
Суспільне Луцьк

Як розповіла волинянка Світлана, її чоловік у полку "Азов" служив з 2015 року. З перших днів повномасштабної війни був у Маріуполі.

Вторгнення Росії в Україну, день 170. Текстовий онлайн
Суспільне Луцьк

"До теракту, який стався 29 липня, час від часу він виходив на зв’язок. Зараз ми не знаємо, яка їх доля. Ми хочемо донести скрізь за кордон, що ми боремось за наших хлопців, що повинні виконуватись всі Женевські конвенції", – говорить дружина військовополоненого.

Під час мирного зібрання актори луцького театру "Гармидер" влаштували виставу. Керівниця театру Руслана Порицька каже, що цим актори хотіли показати ставлення росіян до Женевської Конвенції та міжнародного права.

Білорусь продовжила військові навчання до 20 серпня

Про це свідчить оприлюднений графік проведення навчань на білоруських полігонах, інформує Telegram-канал Беларускі Гаюн.

Відповідно до нього, навчання припиняються на п'яти білоруських полігонах. Водночас до проведення навчань долучать два нових — йдеться про 210-й авіаційний полігон Військово-повітряних сил та Військ протиповітряної оборони (полігон "Ружани"), а також стрільбище поблизу села В’ялець у Воложинському районі.

При цьому на всіх полігонах країни 14 серпня стане вихідним днем. Також на окремих полігонах навчання не проводитимуться 13 серпня.

Продовження мобілізації та воєнного стану: на сайті парламенту опублікували тексти законопроєктів

12 серпня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної ради законопроєкт № 7665 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" та законопроєкт № 7664 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні".

Згідно з документами, парламенту пропонується продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб. Мобілізацію також пропонується продовжити на 90 діб.

Таке рішення президент пропонує ухвалити "у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання боєздатності Збройних Сил України та інших військових формувань".

Україна готується до всіх сценаріїв через ситуацію на ЗАЕС, розглядається можливість евакуації населення – Монастирський

Міністерство внутрішніх справ України, Держслужба України з надзвичайних ситуацій, Міністерство розвитку громад та територій розглядають усі можливі сценарії на випадок погіршення ситуації на ЗАЕС, зокрема обговорюється можливість евакуації населення прилеглих населених пунктів.

Як повідомляє пресслужба МВС, відповідну заяву зробив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочої поїздки до Сумської області.

"Всі ми бачили обстріли, які робили російські війська по енергоблоку. Це жахливо. Після останніх обстрілів станції ми переконалися, що для них немає жодних стримувальних факторів", — зазначив міністр.

За його словами, наразі адекватного контролю над Запорізькою АЕС немає, станція перебуває "не просто в руках ворога, а й у руках недосвідчених фахівців, які справді можуть допустити трагедію".

"Українських фахівців, які там залишилися, частково не допускають до ділянок, де вони мають бути. Як відомо, на території станції розташована воєнна техніка Росії. Все це оцінюється як найвищий рівень загрози", — наголосив Монастирський.

Він уточнив, що Україна має плани, які передбачають будь-який розвиток подій на ЗАЕС, зокрема викид радіації. "Сьогодні ми в ДСНС спільно з МВС та Мінрегіоном обговорюємо різні сценарії розвитку подій, зокрема й питання евакуації", — наголосив глава МВС.

"Нагадаю: це найбільша атомна електростанція в Європі, яка має шість енергоблоків. І важко навіть уявити той масштаб трагедії, який може бути, якщо росіяни й надалі там залишаться", — акцентував увагу на важливості питання Монастирський.

Білорусь знову продовжила військові навчання

Білорусь вкотре продовжила свої військові навчання – щонайменше до 20 серпня, пише Білоруський Гаюн. Про продовження свідчить графік проведення навчань на білоруських полігонах. З навчань виключено п'ять полігонів, але приєдналося два нових.

Військові навчання в Білорусі продовжують на тиждень, починаючи з 29 квітня. Загальна кількість продовжень склала 16 тижнів.

Директору підприємства у Станиці Луганській повідомили підозру у держзраді — ОГП

Директора держпідприємства у Станиці Луганській правоохоронці підозрюють у державній зраді – за інформацією слідства, він очолив лісомисливське господарство у цьому захопленому населеному пункті. Про це поінформувала пресслужба Офісу генпрокурора, передає Укрінформ.

"За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру у державній зраді директору державного підприємства «Станично-Луганське досвідне лісомисливське господарство» (ч.2 ст. 111 КК України)", — уточнюється у повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний під час дії на території України режиму воєнного стану, перебуваючи на тимчасово захопленій території Луганської області, перейшов на бік ворога.

"Він прийняв пропозицію представників так званого «міністерства природніх ресурсів і екологічної безпеки лнр» окупаційної адміністрації рф очолити псевдоправоохоронний орган «державне унітарне підприємство лнр «Станично-Луганське лісомисливське господарство» та обійняв посаду директора", — поінформували правоохоронці.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР.

Раніше у Луганській обласній прокуратурі поінформували, що до суду було передано справи щодо 4 "прокурорів"-колаборантів з Луганщини.

Воєнний стан і мобілізацію ймовірно продовжать

Зеленський вніс до Верховної ради законопроекти про продовження воєнного стану та мобілізації.

Рівнянин Сергій з товаришами на початку березня врятував з Київщини близько 300 людей, вивізши їх на більш безпечну територію. 11 березня він мав забирати людей з Мирчі Бучанського району, проте доїхати до вже окупованого села не зміг.

Цивільний автомобіль Сергія, батька шести дітей, розстріляли російські військові. Він ще зміг виїхати з-під обстрілу та попередити інших, а потім від отриманих травм помер у лікарні. Історію 41-річного волонтера розповідають його рідні та ті, кому він допомагав.

ЄС передав українським прикордонникам чотири катери – ДПСУ

Військовослужбовці Білгород-Дністровського прикордонного загону отримали від країн Європейського Союзу чотири сучасні патрульні катери, оснащені ехолотом для визначення глибини води під судном.

"Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 млн грн. Їх надано прикордонникам у межах проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Міжнародною організацією з міграції", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що човни спроєктовані для складних умов експлуатації. Кожен легко вміщує команду з чотирьох осіб, оснащений рятувальними жилетами та поясами, а також ехолотом, що використовується для визначення глибини води під судном.

Катери для ДПСУ, які передали країни ЄС
Фото: ДПСУ

У столичних школах більше не викладатимуть та не вивчатимуть російську мову

З початком нового навчального року у столичних закладах загальної середньої освіти може повністю припинитись викладання та вивчення предметів російською мовою. Про це інформує політичний експерт і блогер Андрій Смолій.

Напередодні активіст подав звернення до Департаменту освіти та науки КМДА з відповідним запитом, на яке, за словами пана Смолія, отримав наступну відповідь:

“За результатами розгляду повідомляємо, що за інформацією управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій станом на 01.07.2022 року освітніми програмами закладів загальної середньої освіти міста Києва на 2022-2023 навчальний рік не передбачається викладання предметів російською мовою та вивчення російської мови як предмету або факультативно”.

Харків не відкриватиме школи — мер

Мер Харкова Ігор Терехов в ефірі телемарафону повідомив, що через постійні обстріли Харків з початком нового навчального року не відкриватиме школи.

"Безумовно, ситуація напружена. Ми не будемо відкривати школи, школи будуть працювати в режимі онлайн-навчання. Звичайно, сьогодні є проблема, пов'язана з першокласниками, тими, хто йде в другий клас. Ми теж будемо пробувати їх вчити онлайн. Можу сказати, що на сьогодні в перші класи записалися близько 7 000 маленьких харків'ян, у яких російський агресор вкрав 1 вересня", - зазначив він.

За його словами, можливо, для першокласників буде розроблена програма в ігровій формі.

Світовий рекорд на підтримку України: підлітки з Чикаго виклали прапор з коробок із пластівцями

11 серпня група підлітків з Чикаго (США) взяла жовті коробки з-під кукурудзяних пластівців і блакитні рисові, й створила мозаїку у вигляді українського прапора. Мозаїка потрапила до Книги світових рекордів Гіннеса. Про це повідомляє Reuters.

Для мозаїки підлітки витратили близько 5000 коробок пластівців. Відтворили прапор на підлозі Великого банківського залу Wintrust Financial Corporation у центрі Чикаго.

"Ми хотіли привернути увагу до України", — сказав 15-річний Майкл Котчер. "Тож ми вирішили побити рекорд, маючи за це добру справу".

Мозаїка потрапила в книгу рекордів Гіннеса. Попередній рекорд мозаїки з пластівців складав чотири тисячі коробок. Але головна мета — привернути увагу до України. Підлітки вже отримали від донорів $15 тисяч — всі зібрані гроші планують передати українцям.

Україна закликає світ не допустити судилища над захисниками в Маріуполі

Україна закликає світ не допустити анонсованого російськими окупантами судилища над українськими захисниками у Маріуполі. Про це йдеться у спільній заяві сил безпеки та оборони щодо полонених захисників.

"Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями. Вимагаємо негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки", — йдеться в заяві.

У Раді створять ТСК для розслідування фактів сексуального насильства з боку військових РФ

8 серпня у Верховній Раді України зареєстрували проєкт постанови №7645 про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України (ТСК) з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Ініціаторками стали дев’ятеро народних депутаток. У пояснювальній записці до постанови йдеться про те, що правоохоронні органи задокументували та розслідують численні випадки сексуального насильства, вчиненого проти жінок, чоловіків, хлопчиків та дівчаток.

Депутатки зазначають: "Сексуальне насильство, згідно з нормами міжнародного права та зважаючи на обставини, може становити та входити до складу таких міжнародних злочинів як воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид та інші серйозні порушення міжнародного гуманітарного права та права прав людини".

Тому вони пропонують утворити ТСК з питань розслідування фактів сексуального насильства, вчиненого внаслідок збройної агресії Росії проти України

Попередньо строк діяльності комісії становитиме один рік, а до її складу, крім ініціаторок постанови, також увійдуть Роксолана Підласа та Галина Михайлюк (обоє — "Слуга народу").

Головою комісії пропонують обрати Марину Бардіну, а заступницею — Інну Совсун.

Метою ТСК, крім розслідування злочинів, буде також ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, у тому числі щодо міжнародного розшуку та співробітництва за принципом універсальної юрисдикції.

Росіяни стягують резерви на південь, але наступальних угруповань не спостерігається — ЗСУ

Російські військові стягують резерви на південний напрямок, проте угруповань, готових до наступу, не спостерігається, повідомила в ефірі національного телемарафону речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.

За її словами, Збройні сили України знищили склад боєприпасів окупантів у селищі Веселе. Гуменюк також наголосила, що для максимального психологічного тиску росіяни регулярно обстрілюють населені пункти ракетами та польовою артилерією.

"Дипломи, які ніколи не видадуть". У Львові вшанували загиблих на війні студентів

У Львові, на День молоді, у пам’ять про загиблих студентів внаслідок повномасштабного вторгнення влаштували скорботну акцію. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради. На площі Ринок розмістили понад 40 дипломів студентів з усієї України, що загинули на війні із Росією.

"З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну молоді люди взяли в руки зброю і пішли захищати свою країну. На жаль, дуже багато молодих людей загинули, і ми повинні пам’ятати про них, вшановувати їх", – каже керівник управління молодіжної політики Львова Ростислав Юник.

На дипломах вказані імена загиблих студентів, про яких відомо наразі. Насправді цифра набагато більше, кажуть в управлінні молодіжної політики Львова.

Вшанування загиблих студентів у Львові
Роман Кайман

Україна повернула тіла 522 загиблих захисників

Україна вже повернула тіла 522 захисників, які були у списках зниклих безвісти і працює над тим, щоб забрати всі тіла загиблих. Про це в етері національного телемарафону заявив уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко.

"Є точна цифра тіл наших захисників, які ми забрали, 522 тіла нам вдалося забрати. Ми забираємо їх з різних напрямків: з Донецького, Луганського, Харківського", — сказав він.

Уповноважений наголосив, що Україна працює над тим, щоб забрати всі тіла загиблих військових. Посередником у перемовинах про повернення тіл є Міжнародний Червоний Хрест.

У центрі Чернівців знесли пам'ятник червоноармійцю

У центрі Чернівців всього за годину зняли пам'ятник червоноармійцю з постаменту на Соборній площі, втім нищити його не планують.

У міськраді пояснили, що демонтажу передували публічні консультації, влада "врахувала думку кожного, хто готовий був нею ділитися".

"Тоді абсолютна більшість просила забрати пам‘ятник — це ми і зробили! Також частина просила створити умовний "парк тоталітаризму" чи "парк нацизму" та перемістити солдата туди", — зазначили в повідомленні.

Нідерланди приєдналися до програми підготовки українських військових у Великій Британії

Нідерланди вирішили приєднатися до програми підготовки українських військових у Великій Британії. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

"Нідерланди приєдналися до британської програми підготовки військовослужбовців української армії. Вони розпочнуть свою місію цього серпня. Чим більше у нас буде добре підготовлених бійців, тим ближча наша перемога", — написав міністр.

Своїх військових інструкторів для підготовки воїнів Збройних Сил України відправили Швеція, Фінляндія, Канада, Данія і Норвегія.

Внаслідок російської агресії, знищено близько 100 бібліотек – МКІП

Перший заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв на брифінгу в Медіацентрі Україна розповів, що агресор вилучає всі без винятку книжки, надруковані українською мовою, з фондів бібліотек та шкіл.

"Це характерна риса Росії – знищити рідну мову, насадити свої правила життя. Наразі вже відомо про руйнування близько 100 бібліотек, зруйновано – 221. Найбільше постраждали бібліотеки в Донецькій, Київській, Миколаївській та Харківській областях. 101 бібліотека втратила значну частину своїх фондів, а в 21 бібліотеці не зберігся жоден документ", — розповів Карандєєв.

Він зазанчив, що з квітня кількість знищення об’єктів культурної інфраструктури зросла в 5 разів — збитків зазнали 836 об’єктів культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини.

Фінська Amnesty втратила близько 400 благодійників після публікації звіту про ЗСУ

Фінська філія Amnesty International втратила близько 400 донорів після того, як міжнародна організація опублікувала скандальний звіт з критикою ЗСУ. Про це заявив керівник фінської Amnesty Франк Йоханссон, повідомляє MTV Uutiset. За його словами, цього тижня кількість людей, які припинили пожертвування, трохи зросла.

"Можливо, остаточні цифри можна буде побачити лише на початку вересня, коли буде отримана інформація про всі серпневі пожертви", — сказав Йоханссон.

Водночас він зазначив, що після оприлюднення суперечливого звіту AI також з'явилися нові донори.

За словами Йоханссона, це не перший випадок, коли донори масово оголошують про припинення пожертв Amnesty. Однак, за словами Йоханссона, галас, викликаний звітом про Україну, і кількість людей, які в результаті припинили робити пожертвування, є найбільшими, які він бачив за свою 32-річну кар'єру в Amnesty.

Голова фінської Amnesty, у звіті про ЗСУ не було достатнього контексту, і в ньому недостатньо чітко йшлося про те, що Amnesty International засуджує військові дії Росії.

"Це була величезна помилка в плані комунікації, яка призвела до втрати довіри до роботи, проведеної Amnesty", — сказав він.

За інформацією на сайті Amnesty, у Фінляндії організація має близько 40 000 донорів. Кількість тих, хто припинив донорство, становить близько одного відсотка від усіх жертводавців організації. Близько 30 000 жертводавців щомісяця підтримують організацію.

В Україні запустили чатбот для пошуку військовополонених та зниклих безвісти

Національне інформаційне бюро спільно з Головним управлінням розвідки Міноборони створили чатбот у Teлеграмі для пошуку даних про українських військових, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин.

"За співпраці фахівців Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Національного інформаційного бюро створені спеціальні розділи у телеграм-боті НІБ. За допомогою цього інструменту рідні та близькі зможуть здійснити швидкий пошук даних про оборонців України, які потрапили в полон або зникли безвісти за особливих обставин", — йдеться у повідомленні ГУР.

Для визначення статусу розшукуваної особи слід подати ідентифікаційний код, ПІБ, номер телефону та дату народження особи, яка розшукує, а також ПІБ, дату народження та ідентифікаційний номер розшукуваної особи. Зазначається, що щодня запити опрацьовуються Національним інформаційним бюро з 9:00 до 23:00.

У Маріуполі окупанти перетворюють будівлю філармонії на в'язницю — Андрющенко

У захопленому Маріуполі російські окупанти продовжують готувати будівлю камерної філармонії до проведення там "трибуналу" над українськими військовополоненими.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Крім кліток всередині філармонії, окупанти будують спеціальний бункер — гараж для автозаків, якими будуть привозити українських полонених. Його вони планують з'єднати з основною будівлею спеціальним коридором.

"Справжнє обличчя росіян — це навіть не неонацизм. Це — необільшовизм. Перетворювати Храм Мистецтва на місце злочину", — наголосив він.

В Україну прибули РСЗВ М270

З Великої Британії в Україну прибули реактивні системи залпового вогню М270, повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

"Ваша підтримка надзвичайно важлива для України. Наша українська армія вміло використає це "поповнення" на полі бою. Інші "подарунки" надійдуть незабаром", — написав міністр.

На аеродромі "Саки" вибухнули 4 склади боєприпасів – британська розвідка

На аеродромі "Саки" у Новофедорівці в окупованому Криму здетонували чотири склади боєприпасів, але ймовірно він придатний до експлуатації, повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на розвідку.

"9 серпня 2022 року на Сакському військовому аеродромі у західній частині Криму прогриміли вибухи. Початкова причина вибухів невідома. Великі грибоподібні хмари, які видно на відео очевидців, вірогідно були результатом детонації чотирьох складів боєприпасів", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що під час вибухів імовірно були знищені або серйозно пошкоджені щонайменше п'ять винищувачів-бомбардувальників Су-24 FENCER і три багатоцільових літаки Су-30 FLANKER H.

"Зона для розгону аеродрому зазнала серйозних пошкоджень, але аеродром, ймовірно, залишається придатним до експлуатації", — йдеться у повідомленні.

У Міноборони Британії зазначили, що втрата восьми бойових літаків становить незначну частку від загального парку літаків, доступних Росії для підтримки війни в Україні.

"Але в першу чергу "Саки" використовувалися як база для авіації Чорноморського флоту Росії. Спроможність морської авіації флоту зараз значно погіршена. Цей інцидент, ймовірно, змусить російську армію переглянути своє "сприйняття загрози". Крим, напевно сприймався як безпечний тил", — йдеться у звіті.

Окупанти вночі завдали 11 ракетних ударів по Краматорську

12 серпня вночі російські окупанти завдали 11 ракетних ударів по Краматорську. Інформація про загиблих та поранених не надходила, повідомив начальник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.

"Ранок у Краматорську почався з 02:00 ночі. 11 ракетних ударів по місту. Зазнали руйнувань домівки у приватному секторі. Інформації щодо постраждалих не надходило", — повідомив він.

Один з найбільших виробників кави йде з Росії

Німецький виробник кави Tchibo продав свою російську дочірню компанію і тим самим припинив свій бізнес в Росії, повідомили у пресслужбі компанії. У компанії заявили, що надавали в Росію тільки кавові продукти, а після початку війни в Україні поставки кави припинилися. Також компанія припинила роботу російського підприємства з обсмажування кави і всю маркетингову діяльність і присутність в інтернеті.

"Ми приголомшені і приголомшені війною проти України і трагедією, яку вона викликала. Наші думки з усіма жертвами в регіоні і мільйонами людей, яких війна змусила покинути свої будинки", — йдеться в повідомленні.

З українських портів вийшли ще 2 кораблі з продовольством

12 серпня до Туреччини з порту "Чорноморськ" вийшло судно Sormovsky з 3,50 тоннами пшениці, а до Ірану з порту "Південний" — судно Star Laura з 60 тисячами тонн кукурудзи, повідомили у Міністерстві оборони Туреччини.

Росія втратила у війні з Україною близько 43 200 військових — Генштаб

Станом на ранок 4 серпня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 43 200 військовослужбовців. Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

За добу росіяни втратили близько 200 військовослужбовців. Також росіяни втратили:

  • танків — 1849 (+3) од,
  • бойових броньованих машин — 4108 (+8) од,
  • артилерійських систем — 975 (+1) од,
  • РСЗВ — 261 (+0) од,
  • засоби ППО — 136 (+2) од,
  • літаків — 233 (+1) од,
  • гелікоптерів — 193 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 778 (+6),
  • крилаті ракети — 185 (+0),
  • кораблі /катери — 15 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн — 3021 (+3) од,
  • спеціальна техніка — 90 (+0).

Найбільших втрат військо РФ зазнало на Донецькому напрямку. Дані уточнюються.

Кремль міг погодити знищення 64-ї бригади, щоб приховати її злочини на Київщині — ISW

За згодою Кремля 64-та окрема гвардійська мотострілецька бригада 35-ї загальновійськової армії Росії, причетна до воєнних злочинів в Київській області, в тому числі в Бучі, могла бути знищена. Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

"Російська 64-та окрема гвардійська мотострілецька бригада 35-ї загальновійськової армії, ймовірно, була знищена в бою у рамках спроб Кремля приховати воєнні злочини, скоєні нею в Київській області", — йдеться у повідомленні.

Президент РФ Володимир Путін надав бригаді почесне звання "гвардійська" 18 квітня після появи доказів скоєння нею воєнних злочинів у Бучі.

В ISW посилаються на розслідування журналіста Радіо Свобода Марка Крутова, у якому йдеться про те, що після важких боїв на Ізюмському та Слов'янському напрямах бригада практично припинила своє існування.

У розслідування зазначається, що з 1500 солдатів, які перебували у бригаді до війни, ймовірно, загинуло від 200 до 300 людей. Крутов процитував оцінки директора CNA Russia Studies Майкла Кофмана про те, що типове співвідношення вбитих і поранених у бою становить приблизно 1 до 3,5, що означає, що у 64-й бригаді поранення дістали від 700 до 1000 військових.

Зазначається, що після таких втрат, зазвичай бригаду розформовують, а вцілілих солдатів відправляють на службу в інші підрозділи, однак 64-а бригада була терміново відправлена ​​у бойові дії на сході України після того, як завершила виведення з-під Києва, не маючи часу на відпочинок, переобладнання, отримання поповнення або відновлення.

"На той час ходили чутки, що Кремль прагнув знищити бригаду в бою, щоб уникнути розкриття її воєнних злочинів",— йдеться у повідомленні.

Зросла кількість дітей, поранених внаслідок війни — ОГПУ

Станом на ранок 12 серпня щонайменше 1067 дітей постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

За інформацією ювенальних прокурорів, офіційна кількість дітей-жертв за добу не змінилася — 361. Кількість поранених дітей зросла до 706.

"10 серпня внаслідок обстрілу Нікополя Дніпропетровської області отримала поранення 13-річна дівчинка", — повідомили в ОГП.

Найбільше постраждало дітей у Донецькій області — 372, Харківській — 197, Київській — 116, Чернігівській — 68, Луганській — 61, Миколаївській — 60, Херсонській — 55, Запорізькій — 40.

Як зазначили в Офісі генпрокурора, ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 2321 заклад освіти. З них 286 зруйновано повністю.

Повітряна тривога у Харківській та Донецькій областях

655 пожеж з початку вторгнення. Через обстріли військ РФ горять ліси та поля на Херсонщині

Спекотна погода, людський фактор та активні бойові дії щодня стають причинами пожеж на Херсонщині. З початку повномасштабного вторгнення співробітники ДСНС зафіксували 655 займань по всій області. Про це Суспільному розповіла провідна фахівчиня сектору зв’язків із ЗМІ головного управління ДСНС України у Херсонській області Оксана Улянова.

"З кінця лютого по сьогоднішній день на території Херсонщини виникло 655 пожеж на площах 5 892 га. З яких у лісових масивах — 1185 пожеж площею понад п'ять тисяч гектарів. Маємо невтішну статистику і щодо пожеж на сільгоспугіддях. На цей момент зафіксовано 13 пожеж площею 419 га", — розповіла Улянова.

Складною є ситуація в Олешківському лісомисливському господарстві – говорить його директор Андрій Смічик. Чоловік каже, пожежі виникають чи не щодня. Якщо за мирних часів їх причиною був переважно людський фактор – недбале поводження із природою, то зараз в більшості випадків – це обстріли.

"Четвертий день продовжується пожежа у Дніпровському лісництві. На даний час її вдалося локалізувати. Площа — близько 700 гектарів. Були вибухи в районі військового полігону. Там де військові РФ стрільби ведуть. Є вильоти ракет. Ракети не долітають, падають. У лісі пару ракет знайдено, де вони падали, там йшло загоряння", — розповів Смічик.

У Циркунах на Харківщині від обстрілів РФ зайнялися будинок та кіоск

У Циркунах Харківської області протягом 11 серпня від російських обстрілів сталися чотири пожежі. Загиблих або поранених, за попередніми даними, немає. Про це повідомило управління ДСНС Харківщини.

За даними рятувальників, від обстрілів РФ у Циркунах горіли господарчі споруди, гараж, житловий будинок та кіоск будівельних матеріалів.

Крім того, в селищі Гаврилівка Ізюмського району від влучання російських снарядів сталися два пожежі. На території приватного домоволодіння горіло сіно в тюках на площі 40 кв. м.

Загалом протягом 11 серпня в області зафіксували вісім пожеж від російських обстрілів. Піротехніки ліквідували 35 російських снарядів, які не розірвалися.

ЗСУ відбили кілька атак на Донбасі. На напрямку Горлівка – Зайцеве росіяни частково мають успіх — Генштаб

На Донеччині тривають бої, ЗСУ відбили кілька атак, однак на напрямку Горлівка – Зайцеве росіяни частково досягли успіху. Про це йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

На Слов’янському напрямку обстріли зафіксовано поблизу Вірнопілля, Богородичного, Шнурків, Курульки, Краснопілля, Долини та Залимана. Біля останнього росіяни завдали авіаудар. Війська РФ намагаються поповнити втрати особового складу та техніки.

На Краматорському напрямку росіяни обстріляли зі ствольної та реактивної артилерії райони Сіверська, Григорівки, Серебрянки та Верхньокам’янського.

"Ворог вів наступ в напрямках населених пунктів Верхньокам’янське та Івано-Дар’ївка, успіху не мав, відійшов", — повідомили у Генштабі.

На Бахмутському напрямку російські військові здійснювали обстріли із танків та артилерії неподалік Переїзного, Веселого, Бахмутського, Соледара, Вершини та Курдюмівки. Задіяли авіацію біля Виїмки, Івано-Дар’ївки, Спірного, Яковлівки, Соледара та Бахмутського.

"В результаті наступу в напрямку Горлівка – Зайцеве противник частково мав успіх. Ворог вів наступальні бої в напрямках населених пунктів Івано-Дар’ївка, Виїмка, Бахмут, Весела Долина та Кодема, успіху не мав, відійшов. Після проведення перегрупування поновив наступ на Кодему, бойові дії тривають",— йдеться у повідомленні.

На Авдіївському напрямку зафіксовано артилерійські обстріли біля Водяного, Олександрополя, Авдіївки та Пісків. Росіяни завдали авіаударів біля Мар’їнки та Водяного.

"Окупанти намагалися вести наступальні бої в районах Спартака і Мар’їнки, успіху не мали, відійшли. Тривають бойові дії біля селища Піски", — повідомили у ГШ ЗСУ.

Російська армія з РСЗВ обстріляла два райони Дніпропетровщини: поранення дістали двоє дорослих і підліток

Російська армія у ніч на 12 серпня з "Градів", "Ураганів" та ствольної артилерії обстріляла Нікопольський та Криворізький райони Дніпропетровщини. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

Під вогонь, за його словами, потрапили Марганець, Нікополь і Зеленодольська громада.

"У Марганець прилетіли до 40 реактивних снарядів. Поранені троє людей, двоє з них у лікарні. Серед госпіталізованих — 12-річний хлопчик", — написав Валентин Резніченко.

У місті пошкоджені 4 багатоповерхових будинки та кілька приватних. Обстріл зачепив місцевий завод, друкарню, магазин та кафе.

У Нікополі понівечені 4 приватних будинки та автівки. Попередньо, поранених немає.

У Зеленодольській громаді є руйнування житла, люди неушкоджені.

У Херсоні вночі росіяни провели серію затримань і обшуків

У Херсонській області ніч була неспокійною, російські війська провели серію затримань і обшуків. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

"Все в кращих традиціях 30х років СРСР. Для людей набагато страшніше не звуки прильотів, коли працюють ЗСУ, а шум мотора військового уралу, лайка з російським акцентом у себе на подвір'ї та думки, за ким приїхали цього разу", — написав він.

Соболевський також повідомив, що вночі лунала повітряна тривога і було чути вибухи в районі Нової Каховки.

Росіяни знову обстріляли Марганець

Російські війська вкотре піддали обстрілу місто Марганець в Нікопольському районі Дніпропетровської області. Про це повідомив голова Нікопольського РВА Євген Євтушенко.

Жителів закликали залишатися в укриттях.

"Марганець. Знову. Перебувайте в укриттях", — написав він.

Росія виступила проти демілітаризації Запорізької АЕС

Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя не підтримав пропозицію про створення демілітаризованої зони навколо Запорізької атомної станції. Про це він заявив журналістам, повідомляє "Інтерфакс".

За його словами, Росія захищає АЕС, у тому числі від можливих терактів.

"Демілітаризація станції може зробити її вразливою для тих, хто захоче її відвідати. Якими будуть їхні цілі та завдання, ніхто не знає. Ми не можемо виключати будь-яких провокацій, терористичних атак на станцію, яку ми повинні захистити", — заявив він.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав РФ вивести військових із Запорізької АЕС, припинити там бойові дії та "терміново" домовитись про безпечний периметр демілітаризації, щоб забезпечити безпеку території.

Сполучені Штати підтримують ідею створення демілітаризованої зони навколо Запорізької атомної електростанції після бойових дій за участю російських і українських збройних сил.

Росіяни вдарили ракетами по трьох районах Харкова

Росіяни обстріляли Харків ракетами о 2:51. Попередньо, відомо про п’ять вибухів у трьох районах міста.

Про це повідомив міський голова Ігор Терехов.

Ракетами вдарили по Слобідському, Київському та Новобаварському районах.

"Більш детальна інформація буде зранку", — написав мер.

Медведєв відвідав самопроголошену "ЛНР"

Заступник секретаря Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв відвідав самопроголошену "ЛНР", де зустрівся з ватажками окупованих територій Донбасу. Про це він повідомив на своєму Telegram-каналі.

"У четвер відвідав "Луганську Народну Республіку", де зустрівся з головами "ЛНР" Леонідом Пасічником та "ДНР" Денисом Пушиліним", — написав посадовець.

За словами Медведєва, за дорученням президента РФ Володимира Путіна він провів нараду щодо заходів забезпечення самопроголошених республік.

"Особливу увагу приділили гармонізації законодавств "ЛНР" і "ДНР" із законодавством РФ, відновленню інфраструктури, питанням ремонту лікарень та підготовки шкіл до початку навчального року, вирішенню соціальних проблем та підтримці громадян", — додав Медведєв.

На Радбезі ООН закликали Росію повернути Україні контроль над Запорізькою АЕС

США, Велика Британія та Франція під час засідання Ради Безпеки ООН закликали РФ відвести свої війська за території Запорізької АЕС та надати можливість організувати туди приїзд комісії МАГАТЕ.

"Ми знаємо про заяви про неналежне ставлення до працівників ЗАЕС. Таке ставлення не відповідає семи принципам МАГАТЕ — домовленостям, на які погодилась Росія. Українцям треба дозволяти виконувати свої обов'язки без тиску російських військових", — наголосила представниця США Бонні Д. Дженкінс.

Вона додала, що США підтримують Україну у намірі створення демілітаризованої зони на території ЗАЕС.

"Росія прагне знищити Україну з політичної карти світу, використовуючи пропаганду та залякування. Росія вчергове намагається анексувати ці території. Ми не будемо здивовані, якщо Росія оголосить про референдум, щоб анексувати цю територію", — підсумувала представниця США.

Засідання Радбезу ООН щодо ЗАЕС завершилось: що заявили

  • Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав сторони надати доступ місії до Запорізької АЕС. Втім зазначив, що загрози безпеці атомній електростанції наразі немає;
  • Постпред Росії в ООН Небензя звинувачує ЗСУ в обстрілах АЕС. Таку позицію він аргументує тим, що Росія не має підстав обстрілювати «ні самих себе, ні станцію, ні Енергодар». Також Небензя заявив, що РФ готова сприяти місії МАГАТЕ і зробить все, щоб вона відбулась до кінця серпня;
  • Постійний представник України Сергій Кислиця заявив, що єдиний спосіб усунути ядерну загрозу — вивести російські війська і повернути контроль України над станцією. До цього ж закликали і США;
  • Також Кислиця привітав готовність РФ сприяти місії МАГАТЕ, водночас зазначив, що для її проведення Росія має припинити обстріли Нікополя та Марганця;
  • Представник Китаю, який наразі головує в ООН, закликав Росію та Україну повернутись до мирних переговорів.

Лише повний вихід російських військ з території ЗАЕС гарантує атомну безпеку — Зеленський

Володимир Зеленський закликав партнерів чинити більший тиск на Росію на тлі ядерного шантажу з її боку, наголосивши, що лише повний відвід російських військ з території Запорізької АЕС здатний відновити атомну безпеку.

За словами президента, про це він заявив на конференції донорів у Копенгагені, участь у якій беруть 26 держав-партнерів України — країни Європи, Сполучені Штати, Японія, Австралія та Нова Зеландія.

Правоохоронці затримали агента ФСБ, який коригував російські ракетні удари по Харківщині

СБУ затримала агента ФСБ РФ, який коригував ракетні удари російських військ по Харківщині. У пресслужбі відомства повідомили, що зловмисник передавав окупантам геолокації міської інфраструктури і саме за його "наводкою" агресори здійснили ракетні удари по будівлі обласної державної адміністрації та ще 7 цивільних об’єктах.

"Розвіддані він переправляв у вигляді текстових файлів з детальним описом об’єктів та інформацією щодо перебування в них людей. За даними слідства, зрадником є колишній правоохоронець, завербований кадровим співробітником ФСБ під час перетину російського кордону у 2019 році", — розповіли в СБУ.

У разі успішного виконання вказівок окупанти обіцяли "вивести" свого прибічника на територію РФ і оформити громадянство. Зловмиснику повідомили про підозру.

CNN: Російська версія вибуху в Оленівці — цілковита вигадка

Розслідування медіакомпанії CNN показало, що російська версія вибуху в Оленівській в’язниці, внаслідок якого загинули українські військовополонені, сфабрикована: HIMARS до цього не має жодного стосунку. Журналісти проаналізували відеокадри та фотографії з місця події, супутникові знімки до і після нападу, а також долучили до роботи експертів-криміналістів та фахівців зі зброї.

"Експерти, з якими консультувалася CNN, відкидають можливість удару HIMARS по Оленівці, але не можуть сказати точно, як саме було вбито й поранено таку кількість полонених… Однак більшість ознак вказують на інтенсивний вогонь, хоча, за словами кількох свідків, не було чути звуків наближення ракети", — ідеться в журналістському розслідуванні.

Топ дня
Вибір редакції
На початок