У Рівному переселенців знову навчатимуть української мови. Міське об'єднання товариства Просвіта за підтримки освітян організовує третій набір. Окрім уроків, організатори планують тематичні майстер-класи, екскурсії та зустрічі з відомими людьми.
Третій етап курсів української мови для переселенців та рівнян стартує у парку історичної реконструкції Городище Оствиця. Тут гостям проводять екскурсію та розповідають про давньоруську культуру. Серед учасників — Олена Кравченко з Маріуполя, вона вже прослухала два попередніх курси.
"Я не вивчала українську мову взагалі. Навіть в школі, в радянському союзі, не вивчала. І ніколи не розмовляла до 2016 року. Я почала вивчати в Маріуполі, там були започатковані такі курси, але, звичайно, місто російськомовне, оточення російськомовне і спілкування не вистачає. Це ж мова моєї держави і я хочу її знати, нею вільно володіти", — розповідає слухачка курсів Олена Кравченко.

Марина Соловйова переїхала з Рубіжного Луганської області. Вона на курсах вперше. Патріотична атрибутика рідного міста у неї — і на торбині, і на одязі. Вона очікує, що зможе освоїти побутову українську, адже формальною спілкувалася ще з 2014 року.
"Я керувала "Центром культури та дозвілля студентів", студентський клуб. У нас всі заходи проходили україномовні, ще з 2014 року, як університет переїхав з Луганська до Рубіжного. В нас все було українською мовою і мені неважко. Але ж заходи — вони такі, по регламенту проходять: там не розмовна мова, більше по тексту", — пояснює слухачка курсів Марина Соловйова.
Курси мають назву "Філіжанка мови по-рівненськи", їх організовує міська "Просвіта". Заняття мають допомогти переселенцям інтегруватися в україномовне середовище Рівного.
"Вони приїхали і їм не зовсім комфортно, тому що наше місто є україномовним. І у всіх сферах, де вони бувають: чи в аптеці, чи навіть на вулиці, чи в поліклініку, чи заходять в магазини і все інше, коли люди чують російську мову, і вони не завжди себе комфортно почувають", — каже голова міського об'єднання товариства Просвіта Катерина Сичик.
Перше заняття зібрало понад 30 учасників. Далі вони займатимуться на базі 15 рівненської школи, що на вулиці Героїв Поліції. З кожним набором кількість охочих вивчати мову зростає, каже викладачка курсів Софія Левицька.
"Заняття в нас побудовані таким чином, що не тільки вдосконалюємо вивчення української мови, а й проводимо таку розважальну частину — майстер-класи, зустрічі з цікавими відомими людьми, екскурсії містом", — пояснює жінка.
Заняття проводитимуть двічі на тиждень, у вівторок і четвер о 16:00.
"В нас є одна медсестра, яка працює в центральній міській лікарні. Пацієнти навіть не можуть помітити, що три місяці тому не володіла українською. Тепер вона вільно обслуговує пацієнтів, допомагає і працює з ними", — додає міський голова Рівного Олександр Третяк.
Читайте також
- Настрої на кордоні Рівненщини із Білоруссю: люди готові евакуюватися, але не бачать потреби
- Навчання онлайн чи офлайн: у Рівному оприлюднили результати опитування батьків школярів
- Як власниця кафе з початку війни годує волонтерів та поранених бійців. Історія з Рівного
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter