Державний департамент США запровадив санкції проти ста чиновників Білорусі, причетних до підриву демократії у країні, а також переслідування й репресій тих, хто вийшов на протести після президентських виборів у 2020 році.
Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, інформує пресслужба Держдепу.
"Сьогодні (9 серпня — ред.) ми оголошуємо про кроки із запровадження візових обмежень щодо 100 посадовців режиму та пов'язаних з ними осіб за їхню участь у підриві чи завданні шкоди демократичним інститутам або у перешкоджанні переходу до демократії в Білорусі відповідно до указу президента № 8015", — зазначив посадовець.
До санкційного списку, зокрема, увійшли високопосадовці адміністрації президента Білорусі, МВС, КДБ, Центральної виборчої комісії, Генпрокуратури, Головного апарату Слідчого комітету, Мінтрансзв'язку, Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.
Окрім того, санкції поширюються на керівництво державної телерадіокомпанії "Белтелерадіо", Другої національної телекомпанії, а також представників командування ВПС і ППО республіки. У санкційних списках опинились і члени парламенту, окружні судді, співробітники служби безпеки, члени виконавчих комітетів і адміністратори державних університетів.
США закидають зазначеним білоруським чиновникам причетність до тортур, насильницьких арештів мирних демонстрантів, обшуків будинків та офісів журналістів, представників опозиції та активістів, фальсифікації виборів, винесення політично вмотивованих вироків політв'язням, відрахування студентів за участь у мирних акціях протесту, ухвалення законодавства, що впливає на забезпечення основних свобод, а також до актів репресій.
Серед чиновників, проти яких запроваджують санкції — заступник міністра внутрішніх справ та командувач внутрішніми військами РБ Микола Карпянков, а також командир загоном міліції особливого призначення Міндержвиконкому внутрішніх справ Дмитро Балаба. Їх звинувачують у причетності до грубих порушень прав людини — довільного затримання мирних демонстрантів.
"Сполучені Штати підтримують народ Білорусі у його прагненні до демократичного, суверенного та процвітаючого майбутнього. Ми продовжуватимемо закликати до відповідальності за порушення прав людини режимом Лукашенка та підтримуватимемо міжнародні зусилля щодо документування порушень та притягнення винних до відповідальності", — наголосили в Держдепі.
Що відомо
- 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, Олександр Лукашенко отримав 80,08% голосів виборців, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Невдовзі після цього в Білорусі спалахнули протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, кілька людей загинули.
- Керівники низки країн Європи повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка, а візит президента Володимира Зеленського на форум регіонів, який мав відбутися на початку жовтня 2020-го у Білорусі, було скасовано.
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу