Китай оголосив про нові військові навчання навколо Тайваню

Китай оголосив про нові військові навчання навколо Тайваню

Китай оголосив про нові військові навчання навколо Тайваню
Китайські військові вертольоти пролітають повз остров Пінтан, одну з найближчих до Тайваню точок материкового Китаю, в провінції Фуцзянь, 4 серпня 2022 року. Фото: Ектор Ретамаль/AFP через Getty Images

Збройні сили Китаю 7 серпня завершили свої чотириденні навчання поблизу Тайваню, і вже наступного дня оголосили про проведення нових — у морях та повітряному просторі навколо острову.

Як пише Reuters, китайське командування на Східному фланзі повідомило про проведення спільних навчання, які зосереджені на протичовнових і морських штурмових операціях. Тривалість і точне місце проведення навчань поки що невідомі, але Тайвань вже пом’якшив обмеження на польоти поблизу шести попередніх районів навчань поблизу острова.

Видання зазначає, що нові навчання підтверджують побоювання деяких аналітиків і дипломатів, що Пекін продовжуватиме чинити тиск на оборону Тайваню.

Що відомо

  • Тайвань — острів у східній Азії, який Китай вважає своєю територією і називає провінцією, що відкололася, а не незалежною державою. Єдиний союзник Тайваню — США. Україна встановила дипломатичні стосунки з КНР, що виключає визнання Тайваню.
  • 2 серпня до Тайваню в межах турне Азією прибула спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі. Вона стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.
  • У Білому домі попередили, що Китай може відреагувати на візит спікерки військовими провокаціями. За словами прессекретаря Пентагону Джона Кірбі, це може включати запуск ракет поблизу Тайваню або великомасштабні повітряні чи морські дії.
  • Щойно Пелосі прилетіла на Тайвань, Китай оголосив про військові навчання навколо острова.
  • Після прильоту Пелосі на Тайвань координатор із питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі, заявив: Сполучені Штати Америки не підтримують незалежність Тайваню, але підтримують його оборону відповідно до Закону про відносини з Тайванем.
  • Особисто Ненсі Пелосі наголосила, що її візит "жодним чином не суперечить політиці Сполучених Штатів, яка керується законом про відносини з Тайванем 1979 року та китайсько-американських комюніке", і додала, що США "продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво".

Читайте також

Чому Китай не готовий до війни ― думка експерта про візит Ненсі Пелосі до Тайваню

США, Китай і Тайвань. Що відомо про візит "третьої людини в США" Ненсі Пелосі до Тайваню і в чому військова загроза

Чи готовий Китай до "великої війни" зі США і захоплення Тайваню. Відповідає експерт з Центру досліджень армії

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок