Росія не отримала належної реакції світу за вторгнення в Грузію — заяви України та ЄС

Росія не отримала належної реакції світу за вторгнення в Грузію — заяви України та ЄС

Росія не отримала належної реакції світу за вторгнення в Грузію — заяви України та ЄС
. Учасники пікетування посольства Росії в Україні, 11 серпня 2008, фото: УНІАН

Міністерство закордонних справ України опублікувало заяву з нагоди 14 річниці початку збройної агресії РФ проти Грузії. У відомстві заявили, що Росія не отримала належної реакції світового співтовариства на агресію у 2008 році, і тому напала на Україну у 2014, а потім у 2022.

"Переконані, що зупинити агресивну політику РФ можливо завдяки спільним зусиллям міжнародної спільноти, чіткому дотриманню санкційних режимів проти Росії та всебічній підтримці країн, проти яких Москва здійснює агресію", — йдеться у заяві.

В МЗС також наголосили, що Україна рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів, а Росія має деокупувати частини територій Грузії та України, при чому російські воєнні злочинці мають "понести найсуворішу відповідальність".

Водночас верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель також заявив, що ЄС підтримує Грузію, її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

"ЄС засуджує продовження незаконної військової присутності Росії на територіях Грузії – Абхазії та Південної Осетії. ЄС підтримує Грузію, її незалежність, суверенітет, територіальну цілісність і підтримує вирішення конфлікту", – написав він у Twitter.

Що відомо

  • Російські війська увійшли на територію Грузії 8 серпня 2008 року. За результатами війни Грузія втратила контроль над Абхазією та Північною Осетією. 26 серпня 2008 року Росія визнала "незалежність" регіонів.
  • 24 травня 2022 року у невизнаній Південній Осетії змінилася влада — на посаду "президента" вступив Алан Гаглоєв, якому у виборчих перегонах програв Анатолій Бібілов. Утім, він залишив невизнаній республіці призначений на 17 липня референдум про приєднання до Росії.
  • Однак 30 травня так званий глава невизнаної Південної Осетії Алан Гаглоєв призупинив дію указу свого попередника на "посаді" Анатолія Бібілова про організацію референдуму про об’єднання з Росією.
  • Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що країна не скористається війною в Україні для повернення своїх територій військовим шляхом.

Читайте також

У Грузії опозиційна партія вимагає запровадити візовий режим з РФ

У Грузії розробили шрифт на підтримку України

"Дійте. Ми допоможемо": Зеленський звернувся до учасників акції за євроінтеграцію Грузії

Навіщо Росії референдум у Південній Осетії і чи означає це, що Кремль відкриває "грузинський" фронт

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок