У Грузії опозиційна партія вимагає запровадити візовий режим з РФ

У Грузії опозиційна партія вимагає запровадити візовий режим з РФ

У Грузії опозиційна партія вимагає запровадити візовий режим з РФ
. Фото: parliament.ge

Грузинська опозиційна партія "Європейські демократи" вимагає запровадження візового режиму з Росією на тлі масового в'їзду громадян РФ до Грузії після початку війни в Україні.

Про це повідомляє News Georgia.

"Міграція з Росії до Грузії, що стрімко розвивається, турбує вже всіх, крім керівництва країни. У світі є безліч прикладів того, які небезпеки несе різка зміна демографічної картини для будь-яких, зокрема, могутніх країн", — заявив голова партії Ніколоз Вашакідзе.

За його словами, уряд замовчує про проблему, а також не намагається зупинити та контролювати "процес напливу громадян із ворожої окупаційної держави". Політик наголошує, що до Грузії приїздять активні та заможні росіяни, які легко адаптуються і консолідуються. Відтак Вашакідзе висловлює побоювання, що у цей процес рано чи пізно втрутиться російський уряд і його спецслужби.

"Вважаю, що в ситуації, що склалася, необхідно, щоб опозиція і суспільство жорстко вимагали від влади оприлюднити їхнє бачення динаміки та управління проблемою. Одним із перших і невідкладних заходів має стати запровадження візового режиму з Російською Федерацією та радикальне обмеження потоку переїзду до Грузії", — заявив Вашакідзе.

Як зазначає видання, точна кількість росіян, які переїхали до Грузії після початку війни в Україні, невідома. На початку травня незалежні дослідницькі компанії оцінювали цифру росіян, які переселилися до Грузії, у 40 тисяч людей. За даними адміністрації туризму, у червні в країну в'їхали 90 тисяч росіян, проте невідомо, яка частина з них була просто туристами, і скільки росіян зрештою залишилося у Грузії.

Що відомо

  • Після 31 липня у Тбілісі зупинять програму забезпечення житлом біженців з України, водночас вони отримуватимуть грошову допомогу.
  • Суд у грузинському місті Батумі 21 травня оштрафував громадянина Росії на 500 ларі (майже 5100 гривень) за побиття співробітниці бюро перекладів, де висіли прапор України і картина з маркою про "російський військовий корабель".
  • Навесні активісти у Грузії почали розповсюджувати правдиву інформацію про війну Росії в Україні через приховані оголошення серед приїжджих росіян та білорусів.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 145. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок