Речниця Amnesty International Україна звільнилась через звіт про ЗСУ

Речниця Amnesty International Україна звільнилась через звіт про ЗСУ

Речниця українського офісу Amnesty International Катерина Мітєва звільнилась через опублікований напередодні звіт міжнародного офісу Amnesty International.

Про це Катерина Мітєва написала у facebook. Вона повідомила, що український офіс переконував Amnesty International не публікувати звіт, в якому зокрема ідеться про те, що ЗСУ розміщують зброю в житлових районах.

"... Але нас не почули, а отже ми зазнали поразки. Єдине правильне рішення для мене більше не працювати в організації, принципи якої вкрай розійшлися з моїми. Сприймаю вчорашню ситуацію як особистий біль і неповагу до українців та українок, які боряться за своє виживання", — зазначила вона.

"Від початку повномасштабного вторгнення і до вчора ми з командою українського офісу зробили чимало, аби світ дізнався правду про жахливі воєнні злочини РФ, і я сподіваюсь, що наша робота сприятиме притягненню РФ до відповідальності. Вірю в перемогу України", — додала Мітєва.

Що відомо

  • 4 серпня міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про дії українських військових. Автори стверджують, що українські бійці нібито піддають небезпеці цивільних, створюючи бази та застосовуючи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях.
  • Український офіс правозахисної організації Amnesty International не брав участь у підготовці та поширенні доповіді. Глава українського офісу Оксана Покальчук повідомила, що український офіс просив не публікувати цей звіт, однак в міжнародному офісі не дослухались.
  • У Міністерстві оборони України заявили, що Україна відкрита до розслідування злочинів як російських військових, так і в ЗСУ. Однак це звіт не враховує контексту подій, наголосили в МО.
  • У відповідь на критику звіту глава Amnesty International Аньєс Калламар заявила, що "українські та російські тролі" в соціальних мережах "атакують" розслідування Amnesty International. Посадовиця додала, що це не послабить "неупередженість організації" і "не змінить фактів".

Читайте також

"Аналіз дій жертви без врахування дій гвалтівника" — як реагують на звіт Amnesty International та чим відома організація

"Нічим не підтверджений і бездоказовий". Директор Української Гельсінської спілки про звіт Amnesty International

Війна. Усі новини
На початок