Військові РФ призначили нових "керівників" школи у Коробках на Херсонщині

Військові РФ призначили нових "керівників" школи у Коробках на Херсонщині

Військові РФ призначили нових "керівників" школи у Коробках на Херсонщині
Суспільне Черкаси

Російські військові та їхні поплічники представили у селі Коробки Каховської територіальної громади нових "очільників" закладу освіти: "директорку" Ірину Новікову та "завуча" Світлану Проценко.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на власні джерела.

За даними ЦЖР, Ірина Новікова працює вчителькою математики в розташованому в цьому ж селі Каховському агротехнологічному коледжі, "завучка" Світлана Проценко – пенсіонерка, колись працювала вчителькою біології в цьому ж закладі, звідки її звільнили і вона була продавчинею у місцевому магазині.

Військові РФ призначили нових "керівників" школи у Коробках на Херсонщині
На фото Світлана Проценко і Ірина Новікова. Фото: Центр журналістських розслідувань

"І Проценко, і Новікова – це вічно ображені на цілий світ люди, які завжди мріяли чимось керувати і звинувачували всіх, що ніхто не визнає їхніх "видатних заслуг". Прислужувати окупантам Світлана Проценко почала з перших днів російського вторгнення. Саме вона проводила в своєму магазині "опитування", чи хочуть люди віддавати до "російської школи" своїх дітей. Ірина Новікова теж погодилася співпрацювати з окупантами цілком добровільно. Вона пояснила це тим, що "хоче врятувати школу". Новікова привела до школи й свого чоловіка, який працюватиме там сторожем", – розповіли журналістам мешканці Коробків.

У Центрі журналістських розслідувань зазначають, чи вдасться окупаційній владі розпочати роботу Коробківської школи, невідомо. Адже багато місцевих жителів з дітьми шкільного віку виїхали на підконтрольну Україні територію, рятуючись від "руського миру".

Що відомо:

  • У Новій Каховці окупаційна влада призначила так званим "начальником місцевого відділу освіти" директора ліцею №10 В’ячеслава Рєзнікова. Відділ освіти Новокаховської міської ради, який очолює Лілія Микитенко, від співпраці з окупаційною владою відмовився.
  • Абсолютна більшість херсонських вчителів відмовляється переходити на російську систему викладання, їхати до Криму на так звану "перепідготовку".
  • Навчальний рік для Херсонської області має розпочатися з 1 жовтня, зараз триває формування навчальної мережі. За узгодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, цей процес подовжено до 20 вересня.
  • На Херсонщині окупаційна влада примушує освітян працювати за російськими стандартами. За місяць до початку нового навчального року тиск посилився — ходять по домівках, вишукують вчителів, погрожують та змушують до співпраці.
  • Адміністрація та колектив Херсонського навчально-виховного комплексу №51 офіційно заявили, що продовжують працювати за українським законодавством. На своїй сторінці у Facebook директор закладу Павло Осьмінін опублікував звернення до батьків та жителів мікрорайону.

Читайте також:

  • Два херсонських університети увійшли у 100 кращих вишів України.
  • 163 день війни: хроніка подій в Херсонській області.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок