Гоголь та Булгаков: в Міносвіти розповіли, хто з російських письменників залишиться у шкільній програмі

Гоголь та Булгаков: в Міносвіти розповіли, хто з російських письменників залишиться у шкільній програмі

Гоголь та Булгаков: в Міносвіти розповіли, хто з російських письменників залишиться у шкільній програмі
Фото: iStock

У програмі зарубіжної літератури залишаться лише ті письменники, творчість яких або вони самі тісно пов’язані з Україною.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив керівник управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки Юрій Кононенко.

"Якщо говорити концептуально, прийнято рішення, що письменники, які писали російською мовою, але творчість яких була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали у своїх творах українську тематику, їх творчість буде залишатися в навчальних програмах, — розповів Кононенко.

За його словами в програмі залишиться Микола Гоголь, Володимир Короленко, Анатолій Кузнецов, Ільф та Петров. Залишиться й Михайло Булгаков, учні вивчатимуть його твір "Собаче серце".

На заміну російських письменників, у програму включать більше європейських, американських та азійських творців.

"Дуже великої кількості нових творів, які включені в програму, не буде. Якщо раніше деякі твори вивчалися для додаткового читання, тобто діти якщо хотіли , то читали їх, то деякі з них переведені в текстуальне вивчення. Тобто масового включення творів не буде, кістяк програми залишається так як є... Наприклад, якщо говорити зовсім про нове, то Йозеф Рот, австрійський письменник, він теж буде вивчатися в курсі шкільної зарубіжної літератури. Дуже багато письменників, які творили на європейському, американському та азійському континентах тепер вивчатимуться в курсі шкільної зарубіжної літератури", — додав Кононенко.

Нова шкільна програма діятиме з 1 вересня.

У червні група експертів при МОН запропонувала виключити з списку шкільної літератури низку російських творів: байки Крилова, розповіді Чехова, Буніна, билини про Іллю Муромця, твори Достоєвського, Булгакова, Толстого, Грибоєдова, Блока, Маяковського, Пастернака, Ахматової, Єсеніна, Гумільова та ін.

Питання про зміни у шкільній програмі почали розглядати ще у квітні, тоді в ефірі загальнонаціонального телемарафону міністр освіти та науки Сергій Шкарлет заявив: "Дуже глибоко переглянемо всі твори, які до цього часу були рекомендовані в курсі "Зарубіжна література" і дуже критично поставимося до змісту цього предмета".

Читайте також

Що робити з російською літературою в Україні. Думки експертів з Рівненщини

Дерусифікація бібліотек: у Прилуках з книгозбірень вилучають російську літературу

"Російська література обнулила себе 24 лютого": що буде з книжками РФ в одеських бібліотеках

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок