"Народний Байрактар": куди підуть заощаджені кошти

"Народний Байрактар": куди підуть заощаджені кошти

"Народний Байрактар": куди підуть заощаджені кошти
. БПЛА "Байрактар", фото: baykardefence.com

Політик і волонтер Сергій Притула, який днями організував збір на 4 "Байрактари" для ЗСУ, розповів, що заощаджені кошти витратять на потреби, які визначить Міністерство оборони.

Про це Притула розповів в ефірі ТСН.

"Компанія заявила, що вони не будуть брати кошті від українського народу. Наскільки я розумію, це принципова позиція. Учора (28 червня) відбувся перший етап переговорів із Міноборони, сьогодні буде другий. Ми намагаємося зрозуміти, як якомога ефективніше використати ці кошти. Тобто сьогодні буде ухвалено рішення: чи кошти, які залишились на четвертий, ми все-таки використовуємо на ще одну "пташку", чи Міноборони скерує нас вже з бюджетом 20 млн доларів на якісь інші напрямки", — пояснив він.

Також волонтер повідомив, що на трьох дронах, які турецька компанія надасть Україні безкоштовно, буде спеціальний унікальний напис.

"Вони будуть чітко марковані і будуть мати наліпку "Народний Байрактар". Це приємно. І коли ви побачите відео роботи цієї пташки, як палає черговий російський корабель, чи злетить у повітря "Панцир" на Зміїному, ви можете сказати: "О так, тут є мій внесок!", — зазначив Притула.

Що відомо

  • Політик, волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лачен організували збір коштів на "народний байрактар". 23 червня Притула повідомив, що за добу українці зібрали гроші на два "Байрактари". Уже 24 червня українці зібрали гроші на чотири "Байрактари" для ЗСУ.
  • 27 червня компанія Baykar повідомила, що надасть Україні безкоштовно три безпілотники "Байрактар. Ми зворушені цією солідарністю та рішучістю перед обличчям, здавалося б, нездоланних викликів", — йшлося у заяві.
  • Раніше посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що питання, пов’язані із національною безпекою, чи виробництва "Байрактарів" ретельно відстежуються у Туреччині. Посол зазначив, що хоча процес придбання "Байрактарів" має відбуватись через Міністерство оборони, оскільки воно є замовником, та співпрацює із компанією Baykar Makina, те, що громадяни зокрема збирають кошти на нього є "потужним сигналом свідомості українців".
  • Bayraktar TB2 — це ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА. З чотирма керованими боєприпасами на підвісці він може перебувати в повітрі від 12 до 24 годин. Максимальна дальність керування – до 150 км. Розробкою й виробництвом цих безпілотників займається приватна компанія з Туреччини "Baykar Makina".

Читайте також

"У тебе є 3 тижні зібрати 5 млн євро" — литовський журналіст про те, як знайшов гроші на "Байрактар" для України

Дрони, меддопомога та боєприпаси. На що пішли гроші для "Байрактарів" від Литви

У Польщі оголосили збір коштів на "Байрактар" для України

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок