Литва безкоштовно отримає "Байрактар" для українських військових

Литва безкоштовно отримає "Байрактар" для українських військових

Литва безкоштовно отримає "Байрактар" для українських військових
"Байрактар". БПЛА "Байрактар", фото: baykardefence.com

Турецька компанія, яка виготовляє "Байрактари", подарує Литві свій безпілотний літальний апарат, на який литовці збирали 5 мільйонів євро. Його планували передати українським військовим.

Збір коштів на безпілотник 25 травня ініціював литовський телеведучий Андрюс Тапінас. Планувалося, що кампанія зі збору 5 мільйонів євро триватиме впродовж трьох тижнів, втім за вісім годин литовці зібрали понад мільйон євро, а за три дні всю суму — 5,074 млн євро.

"Це неймовірно, але Туреччина щойно погодилася віддати "Байрактар", на який Литва збирала гроші, безкоштовно. Це дивовижно! На зібрані гроші ми придбаємо необхідні боєприпаси для "Байрактару", а решта грошей також підуть на підтримку України", — написав міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

У турецькій компанії Baykar, яка і виробляє "Байрактари", також підтвердили, що планують подарувати безпілотний апарат безоплатно.

"Народ Литви з честю зібрав кошти, щоб купити для України Bayraktar TB2. Дізнавшись про це, Baykar безкоштовно подарує Литві Bayraktar TB2 і просить ці кошти передати Україні на гуманітарну допомогу", — йдеться з заяві компанії.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок