Україна отримала від ЄС мільярд євро макрофінансової допомоги з дев'яти обіцяних

Україна отримала від ЄС мільярд євро макрофінансової допомоги з дев'яти обіцяних

Україна отримала від ЄС мільярд євро макрофінансової допомоги з дев'яти обіцяних
Національний банк України, фото: УНІАН

На рахунок Національного банку України станом на 2 серпня зараховано один мільярд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу. Очікується ще 8 мільярдів.

Про це під час брифінгу повідомив заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

Він водночас зазначив, що деякі країни, на жаль, продовжують блокувати розгляд питання щодо надання допомоги, і президент України наразі веде активні перемовини з партнерами.

10 липня стало відомо, що зокрема Німеччина блокує пакет допомоги Україні від Європейського Союзу на 9 мільярдів євро, що був погоджений ще в кінці червня.

Зазначалось, що проти виділення коштів виступає міністр фінансів Німеччини Крістіан Ліндер. Він не схвалює надання допомоги Україні шляхом загального європейського боргу, як це вже було під час пандемії COVID-19.

Що відомо

  • Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро був зарахований на рахунок НБУ 1 серпня.
  • Раніше Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги від Євросоюзу. Як повідомляється у пресрелізі, оприлюдненому на сайті ЄІБ, допомога підкріплюється гарантіями з бюджету ЄС, при цьому 1,05 мільярда євро із загальної суми будуть надані негайно.

Читайте також

Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро — НБУ

США виділяють Україні 550 млн доларів оборонної допомоги

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок