Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро — НБУ

Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро — НБУ

Україна приєднається до Єдиної зони платежів у євро — НБУ
Фото: УНІАН/Віктор Ковальчук

Національний банк активно працює над приєднанням України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). З цією метою розпочата співпраця з Європейською платіжною радою (ЕРС), яка координує діяльність SEPA.

Як повідомляє пресслужба регулятора, зокрема, нині ведеться діалог щодо порядку приєднання України до SEPA, а також технічна інтеграція з учасниками SEPA.

"Ми вдячні Європейській платіжній раді за готовність підтримати Національний банк України на шляху до поглибленої інтеграції українського і європейського платіжних ринків та приєднання України до SEPA", — зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан під час онлайн-зустрічі представників регулятора та ЕРС, яка відбулась минулого тижня.

За його словами, Україна продовжить діалог та експертні обговорення, щоб спільно визначити критерії процесу приєднання й розробити дорожню карту та покроковий план швидкої інтеграції.

Як наголосили в Нацбанку, приєднання до SEPA відіграє значну роль у євроінтеграції України, а також забезпечить нові можливості для української економіки. Зокрема, це рішення має сприяти спрощенню виходу на ринок ЄС для українського бізнесу і зменшенню технічних бар'єрів для виходу українського фінтеху на ринок фінансових послуг ЄС та зниженню вартості грошових переказів між Україною та державами ЄС.

  • Що відомо
  • 2 серпня Національний банк підписав угоду з Центральним банком Мальти про організацію обміну готівкової гривні на євро.
  • 29 липня НБУ запровадив низку обмежень на валютному ринку, заборонивши обмінникам виставляти табло з курсом валют.
  • Готівковий курс долара найближчим часом має відкотитись до позначки, близької до зафіксованого Нацбанком курсу на безготівковому ринку, зазначили в НБУ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 159. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок