ЄС виділив 1,6 мільярда євро на відбудову України

ЄС виділив 1,6 мільярда євро на відбудову України

ЄС виділив 1,6 мільярда євро на відбудову України
Прапори України та ЄС, Київ, 23 червня 2022. Фото: AP/Nariman El-Mofty

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги від Євросоюзу.

Як повідомляється у пресрелізі, оприлюдненому на сайті ЄІБ, допомога підкріплюється гарантіями з бюджету ЄС, при цьому 1,05 мільярда євро із загальної суми будуть надані негайно.

"ЄІБ, Банк ЄС, надає 1,59 мільярда євро, підкріплені гарантіями з бюджету ЄС, аби допомогти Україні відремонтувати найнеобхіднішу пошкоджену інфраструктуру та відновити критично важливі проєкти, спрямовані на задоволення нагальних потреб українського народу", — йдеться у тексті повідомлення.

В установі зазначили, що це вже другий пакет підтримки України в межах Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, розроблений у тісній співпраці з Європейською комісією.

"Це — продовження екстреного пакета фінансової підтримки розміром у 668 мільйонів євро, який був повністю перерахований протягом місяця після початку повномасштабної війни. Як і перший пакет, це фінансування пропонується на вигідних умовах, включно з довгостроковими термінами кредитування", — пояснили в ЄІБ.

Другий пакет допомоги має сприяти збереженню та відновленню функціонування найбільш критично важливої інфраструктури й необхідних послуг, посиленню стійкості країни та підтримці її економічної стабільності. Він складається з двох блоків:

  • Негайна фінансова підтримка на загальну суму 1,05 мільярда євро. В організації зазначили, що До цієї суми входитимуть авансові виплати за вісьмома наявними фінансовими контрактами.

"Це допоможе українському уряду покрити першочергові короткострокові потреби у фінансуванні, надати підтримку стратегічним державним підприємствам, забезпечити негайний ремонт пошкодженої інфраструктури, відновити надання порушених комунальних послуг, підтримати термінові заходи з енергетики та енергоефективності під час підготовки до опалювального сезону", — йдеться у повідомленні.

  • Відновлення реалізації фінансованих проєктів ЄІБ в Україні на загальну суму 540 мільйонів євро там, де це можливо, за винятком районів активних бойових дій і територій, непідконтрольних українському уряду.

"Відібрані проєкти стосуватимуться енергетики, енергоефективності, доріг, транспорту, освіти та інфраструктури, а також програм реконструкції та відновлення. Точний час цих виплат залежатиме від стану просування обраних проєктів", — зазначили в ЄІБ.

В організації наголосили, що фінансування надасть украй необхідну підтримку українській економіці.

Що відомо

  • 19 липня Україна та Європейський Союз уклали меморандум про надання першого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 1 мільярда євро.
  • 12 липня Рада ЄС схвалила виділення Україні кредиту на 1 млрд євро в межах нової макрофінансової допомоги.
  • Україна отримала 1,7 мільярда доларів грантової допомоги від Цільового фонду Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
  • 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.
  • 1 липня Україна отримала від Німеччини мільярд євро допомоги.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок