Німеччина блокує виділення фінансової допомоги Україні від ЄС — ЗМІ

Німеччина блокує виділення фінансової допомоги Україні від ЄС — ЗМІ

ЗМІ
Німеччина блокує виділення фінансової допомоги Україні від ЄС — ЗМІ
Міністр фінансів Німеччини Крістіан Ліндер, фото: AP

Німеччина блокує пакет допомоги Україні від Європейського Союзу на 9 мільярдів євро, що був погоджений ще в кінці червня.

Про це пише видання Corriere della Sera.

Зазначається, що проти виділення коштів виступає міністр фінансів Німеччини Крістіан Ліндер. Він не схвалює надання допомоги Україні шляхом загального європейського боргу, як це вже було під час пандемії COVID-19.

Наразі Ліндер схвалив перший транш у розмірі 1 мільярду євро: ці кошти мають бути виплачені Україні до кінця липня.

Європейський союз погодив виділення Україні нового пакета фінансової допомоги в розмірі 9 мільярдів євро на підтримку роботи українського уряду 24 червня. Пакет передбачав позику зі строком погашення через 25 років і фактично без відсотків, завдяки коштам, які сама Комісія збирала б шляхом випуску на ринку боргових зобов'язань під гарантії європейських держав.

Видання припускає, що теперішнє блокування Німеччиною допомоги від ЄС стало однією з причин звільнення посла України в Німеччині Андрія Мельника.

Що відомо

  • 9 липня президент України Володимир Зеленський звільнив послів дев’яти країн, зокрема посла в Німеччині Мельника. У коментарі Суспільному речник МЗС Олег Ніколенко зазначив, що звільнення послів є стандартною ротацією. Раніше німецьке видання Bild із посиланням на власні джерела повідомляло, що Андрій Мельник незабаром може залишити свою посаду та перейти на роботу до Міністерства закордонних справ.
  • Канада, попри заперечення України, поверне Німеччині російську газову турбіну, яку Москва називає критичною для надходження природного газу до Європи.

Читайте також

ЄС блокує позику Україні на 1,5 млрд євро — Bloomberg

Росія організувала "газовий шантаж", щоб тиснути на ЄС — Подоляк

Україна вже може долучитися до програм ЄС, зокрема і фінансових — Зеленський

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок