Медикам у Кременці та Почаєві не виплатили зарплати за березень

Медикам у Кременці та Почаєві не виплатили зарплати за березень

Медикам у Кременці та Почаєві не виплатили зарплати за березень

Півтора мільйона гривень зарплати заборгували лікарям Кременецької районної лікарні. Про це повідомив директор медзакладу Павло Кісіль. За його словами, зарплати за березень не отримали 520 працівників лікарні. Каже, така ситуація склалася, бо лікарню недофінсували. Це пов’язано з тим, що медзаклад уклав угоду з Національною службою здоров’я України:

"Ми перейшли на нову систему фінансування з 1 квітня. І якщо кожного року закладався бюджет на рік, то цього року бюджет закладався на 3 місяці. Він був дефіцитний зразу, то нам відразу не вистачало на заробітну плату. Згідно з чинним законодавством, якщо коштів не вистачає по субвенції, районна рада мусить дофінансувати той залишок. У кінці року це вирішувалося, ще наприклад, за рік часу, іншим способом – це була субвенція вирівнювання центрального бюджету, таким чином виплачувалася заробітна плата. Цього разу це на цілий рік не було сплановано, було сплановано на 3 місяці, і от маємо таку заборгованість. У місцевої ради на рахунку коштів немає, вони звертаються до адміністрації обласної, до адміністрації районної зверталися, в Кабінет Міністрів. Станом на даний момент інформації чіткої немає".

Схожа ситуація в Почаївській лікарні, там 166 працівників лікарні не отримали зарплату, - каже директор медзакладу Богдан Кучер. За його словами, за березень лікарям заборгували 460 тисяч гривень заробітної плати:

Кошти були закладені на три місяці, а в зв’язку з тим, що ми підписали договір з НСЗУ, то на даний час нам НСЗУ ще не проплатила, а лишилась заборгованість в зв’язку з тим, що була виплачена вихідна допомога тим людям, які були скорочені в зв’язку з оптимізацією закладу. Ми зверталися по заборгованості в районну раду, так як власник районна рада, але у зв’язку з відсутністю коштів в районній раді – чекаємо, а з НСЗУ підписаний договір, але поступлень ще не було.

Серед працівників Почаївської лікарні, які не отримали зарплату, 4-ро працівників молодшого медперсоналу. У них лабораторно підтвердили коронавірус, - розповів Богдан Кучер. За його словами, зараз ці працівники лікуються в Почаївській лікарні, їхній стан задовільний, також за словами Богдана Кучера, медикаментами ці хворі забезпечені.

Начальниця фінансово-економічного відділу управління охорони здоров'я ОДА Олександра Крушельницька:

"Якщо закладу не вистачає на зарплату, то керівник закладу вирішує чи йому скорочувати посади чи просити гроші у влади. На початку року, коли керівник планує бюджет, вони повинні врахувати скільки вони можуть утримувати ставок в даному закладі і все це має погоджуватися з керівником закладу і з місцевою владою. Вони хочуть утримувати заклад у тому об'ємі в якому вони колись його утримували, але якщо державі не вистачає грошей, держава, МОЗ офіційно нам написав лист ще 3-3,5 років назад, що це все за рахунок місцевих бюджетів має бути. Все що державним бюджетом не передбачено".

Представниця пресслужби Національної служби здоров’я України Христина Петрик повідомила Суспільному, що кошти на Кременецьку і Почаївську лікарні уже виділили. З цих нарахувань медикам можуть виплатити заборговану зарплату.

З квітня цього року запрацювала Програма медичних гарантій. Згідно з нею, медичні заклади, які уклали угоди з Національною службою здоров’я України, матимуть фінансування з державного бюджету та отримуватимуть відшкодування за надані пацієнтам послуги. Розповіла представниця пресслужби Національної служби здоров’я України Христина Петрик.

П'ять медичних закладів Тернопільщини не підписали угоди з Національною службою здоров’я України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди