Косово на 30 днів відклало заміну сербських документів і номерів авто

Косово на 30 днів відклало заміну сербських документів і номерів авто

Косово на 30 днів відклало заміну сербських документів і номерів авто
. Фото: AP

Частково визнане у світі Косово на 30 днів відкладе виконання рішень щодо автомобільних номерів і документів на в’їзд-виїзд на пунктах перетину кордону з Сербією. Про це вночі повідомив прем'єр-міністр Косова Альбін Курті.

“У співпраці з нашими міжнародними союзниками ми зобов’язуємося відкласти виконання рішень щодо автомобільних номерів і документів на в’їзд-виїзд на пунктах перетину кордону з Сербією на 30 днів за умови, що всі барикади будуть зняті та повна свобода пересування буде відновлена”, — заявив Курті.

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель привітав рішення уряду Косова відтермінувати заміну сербських документів і переоформлення номерних знаків.

“Вітаємо рішення Косова перенести заходи на 1 вересня. Очікуйте, що всі блокпости будуть негайно зняті. Відкриті питання слід вирішувати шляхом діалогу за сприяння ЄС і зосередитися на всебічній нормалізації відносин між Косовом та Сербією, що має важливе значення для їхнього шляху інтеграції до ЄС”, — написав Боррель.

Перед тим місія НАТО-KFOR — міжнародні сили під керівництвом НАТО, що відповідають за забезпечення стабільності в Косові — опублікувала офіційну заяву щодо конфлікту Белграду та Приштини. Війська місії у Косові приведені у повну бойову готовність та готові втрутитися в ситуацію у випадку подальшої ескалації конфлікту, йшлося у заяві.

Що відомо

  • Президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косівська поліція вночі 31 липня почне військову операцію проти сербів.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.

Косово — частково визнана держава у Південно-Східній Європі, на Балканському півострові. Згідно з конституцією Сербії, територія Республіки Косово є частиною Сербії і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється.

Україна не визнає незалежність Косова.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок