Війська НАТО готові втрутитися у конфлікт Сербії та Косова — заява місії

Війська НАТО готові втрутитися у конфлікт Сербії та Косова — заява місії

Війська НАТО готові втрутитися у конфлікт Сербії та Косова — заява місії
. Польські солдати, що входять до складу миротворчої місії в Косово KFOR, проходять через барикади під час патрулювання поблизу прикордонного пункту Ярине уздовж кордону Косово і Сербії, 2 жовтня 2021 року. Фото: AP

Місія НАТО-KFOR —міжнародні сили під керівництвом НАТО, що відповідають за забезпечення стабільності в Косові — опублікувала офіційну заяву щодо конфлікту Белграду та Приштини. Війська місії у Косові приведені у повну бойову готовність та готові втрутитися в ситуацію у випадку подальшої ескалації конфлікту.

"Загальна ситуація в плані безпеки в північних муніципалітетах Косова залишається напруженою. Місія НАТО-KFOR уважно стежить за ситуацією і готова втрутитися, відповідно до свого мандату, якщо стабільність буде поставлена під загрозу", — йдеться у заяві місії.

У НАТО додали, що місія KFOR "зосереджена на щоденному виконанні свого мандату щодо забезпечення безпеки та свободи пересування для всього населення Косова".

"НАТО також продовжує повністю підтримувати процес нормалізації відносин між Приштиною і Белградом за допомогою діалогу за сприяння ЄС і закликає всі сторони продовжувати переговори. На Балканах не буде реальних перспектив для кращого майбутнього без повного поваги прав людини і демократичних цінностей, верховенства закону, внутрішніх реформ і добросусідських відносин", — зазначили представники Альянсу.

Що відомо

  • Президент Сербії Александр Вучич у зверненні до населення заявив, що косовська поліція вночі 31 липня почне військову операцію проти сербів.
  • До цього влада Приштини оголосила, що з першого серпня починається видача спеціальних документів при в'їзді в Косово, а сербські документи вважатимуться недійсними.
  • Голова МЗС Сербії Нікола Селакович заявив, що Белград не визнає рішення Косова. За словами міністра, косовська влада "буквально готує пекло найближчими днями" для сербів, які там живуть.
  • У Міністерстві закордонних справ рекомендували громадянам України утриматися від відвідання південних районів Сербії та уникати місць масового скупчення людей.

Косово — частково визнана держава у Південно-Східній Європі, на Балканському півострові. Згідно з конституцією Сербії, територія Республіки Косово є частиною Сербії і входить до її складу як Автономний край Косово і Метохія, однак фактично Косово владою Сербії не контролюється.

Україна не визнає незалежність Косова.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок