У Львові хірурги пересадили стовбурові клітини пацієнту з серцевою недостатністю

У Львові хірурги пересадили стовбурові клітини пацієнту з серцевою недостатністю

У Львові хірурги пересадили стовбурові клітини пацієнту з серцевою недостатністю
Перше ТМО Львова

Львівські медики разом із французьким кардіохірургом Філіпом Менаше здійснили пересадку стовбурових клітин пацієнту з серцевою недостатністю. Таку операцію на Заході України провели вперше. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого ТМО Львова.

До лікарів звернувся 69-річний мешканець Тернопільської області. Він розповів, що протягом останніх двох років має задишку, болі в ділянці серця та набряки нижніх кінцівок. Після обстеження львівські медики встановили діагноз: ішемічна хвороба серця, недостатність аортального клапана та ураження коронарних артерій. Чоловіка скерували на операцію.

"Медики провели шунтування коронарних артерій та протезування аортального клапана. А з метою пришвидшення регенерації серцевого м'яза хворому додатково застосували новітню методику: імплантували стовбурові клітини за допомогою спеціального біо-матрикса з активаторами їхнього росту. Цю частину операції допоміг провести Філіп Менаше. Самі ж клітини було взято з кісткового мозку грудини пацієнта", — йдеться у повідомленні.

Як повідомили у лікарні, операція пройшла успішно. Пацієнт почувається добре.

Що відомо

  • Професор Філіп Менаше — кардіохірург, професор торакальної та серцево-судинної хірургії в Університеті Декарта та керівник відділення хірургії серцевої недостатності "Hôpital Europeen Georges Pompidou".
  • Кардіохірург одним з перших почав досліджувати клітинну терапію для лікування серцевої недостатності.

На початок