Протасів Яр в Києві стане заповідником — рішення Київради

Протасів Яр в Києві стане заповідником — рішення Київради

Важливо
Протасів Яр в Києві стане заповідником — рішення Київради
Фото: "Захистимо Протасів Яр"

Депутати Київради 14 липня 2022 року проголосували за створення ландшафтного заказника в Протасовому Яру. 85 депутатів Київради підтримали це рішення.

Київрада перевела ділянку до території житлової та громадської забудови у 2007 році, за мерства Леоніда Черновецького. Дніпровська компанія "Дайтона Груп" планувала зведення там трьох 30-поверхових житлово-офісних будинків із власним торговельним центром — і стала заздалегідь продавати у них квартири. Проти забудови Протасового Яру виступав активіст Роман Ратушний. Він очолив громадську організацію "Захистимо Протасів яр".

Після повномасштабного вторгнення Росії в України Роман Ратушний приєднався до ЗСУ. 14 липня 2022 року стало відомо, що Ратушний загинув.

Читайте також: "Київ з твоїм іменем на щиті продовжує твої справи" — батько Романа Ратушного

Депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець у коментарі Суспільному розповів, чому рішення про захист Протасового Яру не могли ухвалити раніше: "У нас були протистояння в судах. Лише минулого року по одному із протистоянь по одній із великих земельних ділянок закінчилося перемогою міської громади. І після цього ми почали готувати документи, щоб була можливість проголосувати за це рішення", — зазначив він.

Водночас Бондаренко наголосив, що створення заказника і фактично парку Протасового Яру ще не закінчено.

"Тому, що ті власники земельних ділянок, які попадають під цей заказник, мабуть підуть до суду. І мабуть, будуть змагатися із громадою і Київською міськрадою відносно цього. Але міський голова чітко зазначив на похованні Романа, що місто зробить все можливе для того, щоб жодних забудов на території Протасового Яру не було. І для того, щоб Протасів Яр був зеленою зоною відпочинку рекреації для всіх киян", — додав він.

Проголосували за це рішення усі 85 депутатів, усі фракції підтримали це рішення.

Дивіться також: "Перше вільне покоління": згадки рідних та друзів про Ратушного. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

"Попереду — багато роботи з упорядкування і розвитку Протасового Яру. Але важливий крок до мрії киян і Романа Ратушного уже здійснено", — додали у "Захистимо Протасів яр".

Читайте також: "Тримай небо!" Близькі та друзі згадують загиблого в боях київського активіста Романа Ратушного

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок