Невдовзі приміщення закладів освіти Івано-Франківщини почнуть готувати до навчального року в умовах повномасштабної війни з РФ. Через це з ліцеїв та садків області виселятимуть вимушених переселенців, котрі тимчасово знайшли там прихисток.
Суспільне відправилося в одну з громад Прикарпаття — Богородчанську — щоб довідатися, куди поселятимуть людей з регіонів, де тривають бойові дії, після початку навчання та як і де готують нові тимчасові помешкання для них.
Гуртожиток
У трьох ліцеях та двох дитячих садках Богородчанської громади зараз проживають 150 переселенців, каже начальниця відділу освіти, молоді та спорту селищної ради Святослава Пташник.

В одному з ліцеїв розміщений колишній пришкільний гуртожиток, де вже живуть люди, які вимушено виїхали з інших регіонів. Туди громада і зможе влаштувати людей із зони бойових дій до початку навчального процесу.

Попри те, що цей гуртожиток не використовували протягом 20 років, усі комунікації в ньому перебувають у належному стані, каже директорка ліцею Ірина Коцюбинська. У березні 2022 року, коли почали приїжджати перші переселенці, в будівлі поміняли частину сантехніки, поставили пральні машини та облаштували куточки відпочинку.

"Зараз ми проводимо ремонт на першому поверсі, щоб створити належні умови для проживання — душова, їдальня. На другому поверсі вже облаштовані шість кімнат, в яких можна жити", — розповідає Ірина Коцюбинська.

Читайте також: На Івано-Франківщині для переселенців планують збудувати приблизно 100 тис. м² тимчасового житла — голова ОВА
За її словами, якщо виділять гроші, то в гуртожитку планують повністю відремонтувати санвузли, обладнати кухню, їдальню та всі житлові кімнати.

Комунальні заклади
Крім гуртожитку, у Богородчанській громаді є ще один комунальний заклад, де вже живуть і зможуть надалі поселятися переселенці незалежно від того, чи розпочнеться навчальний процес у школах.
"Хто має куди переселитися до знайомих, родичів — переселятиметься, хто не має — наші комунальні заклади стануть крайнім варіантом. Паралельно ми шукаємо індивідуальні помешкання для тих, хто має можливість сам сплачувати за комунальні послуги", — розповідає Святослава Пташник.
Загалом в Івано-Франківській області станом на 13 липня зареєстровані 145 тисяч переселенців, з них 5 400 проживають у закладах освіти.
Читайте також
- "Тут — люди, яким немає куди повертатися". Як живе будинок милосердя на Прикарпатті, що прихищає вимушених переселенців
- У Коломиї на Франківщині ремонтують занедбаний дитсадок, щоб поселити туди переселенців
- У Франківську відкрили притулок для людей, які через повномасштабне вторгнення РФ покинули домівки
- Вже можна жити: в Івано-Франківському університеті нафти і газу готові приймати переселенців
- В Івано-Франківську "БУР" шукає волонтерів для облаштування житла для переселенців
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!