США та союзники збираються "задушити російську військову машину" — Associated Press

США та союзники збираються "задушити російську військову машину" — Associated Press

США та союзники збираються "задушити російську військову машину" — Associated Press
Фото: Kyodo News via AP

Сполучені Штати Америки спільно з союзниками працюють над новими заходами, щоб "задушити російську військову машину", а також зупинити зростання цін на нафту та бензин до рівня, який зможе завдати шкоди світовій економіці. Про це повідомляє Associated Press.

Основний потік фінансових надходжень Кремля — нафта. Вона утримує російську економіку на плаву, попри заборону на експорт, санкції та заморожування активів Центробанку. Європейські союзники США планують повторити кроки адміністрації Байдена та вжити заходів, щоб зупинити використання російської нафти вже до кінця цього року. США та їхні союзники прагнуть створити союз покупців, щоб контролювати ціни на російську нафту.

Лідери "Великої сімки" попередньо домовилися підтримати ліміт ціни на російську нафту. Простіше кажучи, країни-учасниці погодяться купувати нафту за ціною нижчою від ринкової, — зазначають у виданні.

Таким чином, головна ідея обмеження полягає в тому, щоб знизити ціни на газ для споживачів і допомогти зупинити війну в Україні. Міністерка фінансів США Дженет Єллен, яка зараз перебуває з візитом в Азії, підіймає на зустрічах це питання. Після її візиту до Японії у вівторок у спільному комюніке з японським колегою вони заявили, що домовилися розглянути можливість таких обмежень.

Однак, для того, щоб ідея виявилась дієвою, важливо залучити Індію та Китай, які і після 24 лютого підтримують відносини з Росією – оскільки якщо цього не зробити, РФ і далі отримуватиме ті самі гроші від інших покупців. У Мінфіні США вважають, що домовитися з цими країнами реально, тому що де-факто усі покупці російської нафти мають бути зацікавлені у тому, щоб купувати її якомога дешевше.

Що відомо

  • Європейський Союз планує запропонувати новий пакет санкцій проти Росії через її війну в Україні найближчими тижнями. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.
  • Нафта, золото, транзит товарів: Bloomberg розкрив деталі сьомого пакета санкцій проти РФ.
  • Президент Казахстану доручив налагодити постачання нафти в обхід Росії.
  • Нафта, гроші та авіація. 23 червня Велика Британія запроваджує нові санкції проти Росії.
  • 21 червня президент Володимир Зеленський закликав Європейський союз якнайшвидше схвалити сьомий пакет санкцій проти Росії.
  • 20 червня Рада ЄС продовжила до 23 червня 2023 року санкції проти РФ, запроваджені у відповідь на тимчасову окупацію Криму та Севастополя.
  • 4 червня заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський повідомив, що ЄС працює над сьомим пакетом санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
  • 3 червня Європейський Союз схвалив шостий пакет санкцій проти РФ через вторгнення в Україну.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 140. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок