Нафта, золото, транзит товарів: Bloomberg розкрив деталі сьомого пакета санкцій проти РФ

Нафта, золото, транзит товарів: Bloomberg розкрив деталі сьомого пакета санкцій проти РФ

Нафта, золото, транзит товарів: Bloomberg розкрив деталі сьомого пакета санкцій проти РФ
Прапор РФ. Getty Images

Країни ЄС працюють над погодженням сьомого пакета антиросійських санкцій, які, зокрема, можуть містити обмеження щодо торгівлі російською нафтою та транзиту підсанкційних товарів, однак у фокусі уваги досі перебуває ймовірна заборона на торгівлю золотом.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

"За словами людей, знайомих із цим питанням, Європейський Союз працює над новими санкціями, спрямованих проти російського золота, відповідно до дій країн "Великої сімки", покликаних перекрити джерела доходів Москви", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, Росія є другою за величиною золотодобувною країною у світі. Відтак уряди західних країн вважають, що завдяки галузевим обмеженням зможуть суттєво знизити прибутки бюджету РФ.

Водночас галузеві аналітики виявляють менший ентузіазм, описуючи заборону як значною мірою символічну, оскільки санкції, запроваджені проти Росії після її вторгнення в Україну, фактично вже закрили для РФ ринки Європи та США. При цьому деякі країни можуть наполягати на включенні додаткових заходів до санкційних пропозицій, перш ніж вони будуть подані державам-членам на затвердження, повідомило виданню одне із джерел.

Зокрема, очікується, що у новому пакеті буде міститись корекція раніше затверджених заходів щодо правил транзиту підсанкційних товарів до Калінінградської області РФ, зазначили анонімні співрозмовники Bloomberg.

"Деякі офіційні особи висловили стурбованість тим, що на Литву можуть чинити тиск, щоб вона дозволила транзит заборонених товарів через територію країни до Калінінграда. Литва запроваджує обмеження відповідно до санкцій, узгоджених усім блоком, і люди, а також переважна більшість товарів, продовжують вільно переміщуватися між двома частинами Росії", — пише видання.

Однак цього місяця мають набути чинності заборони на інші російські товари, і до цього моменту Європейська комісія прагне узгодити нові правила з Вільнюсом на тлі побоювань, що протистояння може загостритися.

Один зі співрозмовників видання сказав, що будь-які правила застосування санкцій мають поширюватися на весь ЄС, а не лише на Литву. У відповідь Москва погрожує вжити заходи проти країни, якщо вона продовжить блокувати залізничні перевезення таких товарів, як сталь.

Окрім того, лідери "Великої сімки", які раніше зустрілись у Німеччині, також домовилися обговорити варіанти обмеження ціни на російську нафту, у тому числі шляхом заборони таких послуг, як страхування, що є необхідною умовою для транспортування нафти та нафтопродуктів на випадок, якщо нафту не закуповують за раніше узгодженою ціною.

Також низка країн ЄС наполягає на жорсткіших санкціях, у тому числі щодо російського газу, але загалом блок не має узгодженої позиції відносно таких сміливих дій на даному етапі, оскільки Європа бореться з потенційним дефіцитом палива та зростанням цін на нього

Натомість у найближчому майбутньому увага, швидше за все, буде зосереджена на посиленні та розширенні наявних заходів, таких як обмеження на експорт технологій, а також санкції щодо російських магнатів та юридичних осіб, повідомляють джерела Bloomberg.

За їхньою оцінкою, при цьому держави-члени ЄС заморозили вже майже 14 мільярдів євро активів, що належать росіянами, які перебувають під санкціями. ЄС та його союзники працюють над тим, щоб ефективніше виявляти та активи осіб, на яких поширюються санкції.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 21 червня президент Володимир Зеленський закликав Європейський союз якнайшвидше схвалити сьомий пакет санкцій проти Росії.
  • 20 червня Рада ЄС продовжила до 23 червня 2023 року санкції проти РФ, запроваджені у відповідь на тимчасову окупацію Криму та Севастополя.
  • На початку червня заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський повідомив, що ЄС працює над сьомим пакетом санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
  • 3 червня Європейський Союз схвалив шостий пакет санкцій проти РФ через вторгнення в Україну.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок