Президент Казахстану доручив налагодити постачання нафти в обхід Росії

Президент Казахстану доручив налагодити постачання нафти в обхід Росії

Президент Казахстану доручив налагодити постачання нафти в обхід Росії
Фото: сайт президента Казахстану

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив держкомпанії "КазМунайГаз" розвивати морські перевезення нафти і визначив пріоритетним напрямком Транскаспійський маршрутТранскаспійський міжнародний транспортний маршрут пролягає через Китай, Казахстан, акваторію Каспійського моря, Азербайджан, Грузію, Туреччину. Членами асоціації ТМТМ є 20 компаній, включаючи залізничні адміністрації, порти, судноплавні та логістичні компанії із восьми країн., який обходить Росію.

Про це повідомляється на офіційному сайті президента.

За словами президента Казахстану, ініціатива зумовлена рішенням російського суду на 30 діб зупинити роботу термінала Каспійського трубопровідного консорціуму, адже це повністю блокує доступ казахстанської нафти на європейський ринок через РФ.

"Пріоритетним напрямком є ​​Транскаспійський маршрут. Доручаю "КазМунайГазу" опрацювати оптимальний варіант його реалізації, у тому числі з можливістю залучення інвесторів Тенгізького проєктуТенгіз — найбільше родовище нафти в Казахстані, яке на 75% належить американським корпораціям Chevron (50%) та ExxonMobil (25%). Зараз на Тенгізі запущено проєкт розширення видобутку вартістю 45,2 млрд доларів, завершити який планувалося 2023 року.", — сказав Токаєв.

За його словами, уряду спільно з держфондом "Самрук-Казина" слід вживати заходів щодо збільшення потужностей нафтопроводів Атирау — Кенкіяк і Кенкіяк — Кумколь, а також збільшити потужності портів Каспійського моря.

"Казахстан ніколи не був морською країною і тому не задіював у повному обсязі можливості морських перевезень. Тепер інший час", — заявив президент Казахстану.

Токаєв доручив уряду трансформувати казахстанські порти, перетворивши їх на один із провідних хабів Каспійського моря.

Зазначимо, що Казахстан посідає 11 місце у світі за обсягом видобутку нафти — 1,7 млн ​​барелів на день. На експорт іде 89% цього обсягу, причому більша частина — трубою, що веде до Новоросійська.

Що відомо

  • У лютому Казахстан відмовив Росії у проханні долучити свої війська для повномасштабного наступу на Україну, а також визнавати самопроголошені "ЛНР" та "ДНР", передає NBC.
  • 17 червня лідер Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у присутності російського президента Володимира Путіна заявив, що не визнаватиме "квазідержавні утворення" на Донбасі, підконтрольні Кремлю. Він зазначив, що два основні принципи статуту ООН – право нації на самовизначення та цілісність держави – суперечать один одному. За словами Токаєва, без врахування територіальної цілісності держави та права нації на самовизначення у світі замість 193 держав було б понад 500 або 600.
  • 19 червня Росія припинила відвантаження казахстанської нафти. З 16 червня у порту Новоросійськ була повністю закрита для кораблів акваторія Каспійського нафтопроводу, яким казахстанська нафта транспортувалася на західні ринки.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 116. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne 3.0

"Неоціненний життєвий досвід, який нікому не варто пережити" — історія лікаря з Маріуполя

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок