Робота в умовах карантину: репортаж із рівненських судів

Робота в умовах карантину: репортаж із рівненських судів

Робота в умовах карантину: репортаж із рівненських судів фото: архів Суспільного

Працюють у штатному режимі, а документи приймають за спеціально встановленою процедурою. Так роботу рівненського міського суду в умовах карантину охарактеризувала його прессекретарка Вікторія Якимова.

Кого і як пускають

На судові засідання доступ обмежили лише працівникам ЗМІ і вільним слухачам, додає Вікторія Якимова. Учасників судового процесу на розгляд справи пропускають після перевірки документів і вимірювання температури.

На сьогодні у Рівненському міському суді до розгляду зареєстровано більше ста справ, – інформує речниця Теруправління Служби судової охорони в області Ольга Ангелова.

– У будній день, коли ще не були запроваджені карантинні заходи, Рівненський міський суд відвідувало близько 500 відвідувачів щодня. Вчорашня цифра говорить про 80 відвідувачів, тобто люди поставилися серйозно до карантинних заходів. Вони пишуть клопотання про перенесення або проведення засідання в режимі відеоконференції. Суд відвідують тільки сторони провадження, – розповідає Ольга Ангелова.

Заходи безпеки

На вході судова охорона перевіряє документи у відвідувачів, а також вимірює температуру.

Контролерка Теруправління Служби судової охорони в області Тетяна Пальоха:

– Якщо людина добре почувається, ми її пропускаємо у судову залу. Тільки на судові засідання. Канцелярія, секретарі, помічники прийом не ведуть на даний час.

Прессекретарка Рівненського міського суду Вікторія Якимова:

– Є спеціальне місце, куди сторони, люди приносять і залишають свої документи. Тоді працівники канцелярії приходять в те місце, забирають, власне, папери і несуть їх до канцелярії. І далі, за процедурою, передають їх суддям. Судові засідання відбуваються, сторони по справі допускаються всі.

Думка учасника процесу

У адвоката Віктора Шевчука майже 70 справ, які розглядають у Рівненському міському суді.

– Із них слухається тільки кримінал. Це десь 10 справ. Решта – відкладаються на кінець травня-червень. Різні ситуації бувають, але якщо хоча б одна зі сторін заявить клопотання про відкладення з посиланням у зв'язку з карантинними заходами – автоматично йде відкладення. За минулі три тижні, напевно, що 95% усіх цивільних справ у міському суді відклалися, – каже адвокат.

Щодо розгляду кримінальних справ, то Віктор Шевчук каже, що їх розглядають:

Там, де особи тим паче перебувають під вартою, то вони слухаються, щоб не порушити строки тримання, можливо, взагалі звільняти осіб. Слухаються справи і про адміністративні правопорушення, через те, що там скорочені строки для прийняття рішень по них.

– Як Вам працювати в таких умовах? (запитує журналістка)

– Є дискомфорт в плані відвідування суду. На жаль, задекларована державою система електронного суду належним чином не працює, – каже адвокат.

З цією системою, зі слів Віктора Шевчук, зникла би потреба приходити до суду. І спілкуватися із суддями і учасниками судового процесу відбувалося б у режимі відекоонференцій.

У апеляції – вже пробують

О от у Рівненському апеляційному суді сьогодні провели перше засідання у форматі онлайн. Такий спосіб впроваджують у зв'язку із карантинними обмеженнями. Сьогодні за допомогою відеозв'язку допитали свідка, який знаходився у Рівному.

Робота в умовах карантину: репортаж із міського суду Рівного

На відеозв'язок вийшов поліцейський

Голова Рівненського апеляційного суду Олег Полюхович:

– Труднощів, як таких, немає. Все воно нове, цікаве. Будемо освоювати, тому що, враховуючи вік сучасних новітніх технологій, набагато краще використовувати, аніж щоби людина із Зарічненського району прибувала в місто Рівне.

Робота в умовах карантину: репортаж із міського суду Рівного

Проводити засідання у такому форматі рекомендуватимуть і судам першої інстанції міським, міськрайонним та районним. Адже, за словами Олега Полюховича, учасники судового процесу, посилаючись на карантин, можуть затягувати справи і уникати відповідальності.

– Скажімо, елементарне: притягують особу до адміністративної відповідальності за керування в стані алкогольного сп'яніння. Строк притягнення до відповідальності – три місяці. Особа, вказуючи, що в державі оголошено карантин, заявляє клопотання, не хоче звертатися до суду, затягує і в інший спосіб ці строки, ну а потім суд змушений констатувати факт і закрити провадження у зв'язку із закінчення строків адміністративної відповідальності, – каже керівник суду.

Такий формат судочинства став можливий завдяки внесеним 30 березня Верховною Радою змінам до актів, які регулюють діяльність судів. Саме в Апеляційному суді взяти участь у засідання дистанційно можна в адміністративних і цивільних справах.

Авторки: Валентина Гордич, Анастасія Бачук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди