Генштаб скасував обов'язок мати дозвіл військкомату для переміщення Україною

Генштаб скасував обов'язок мати дозвіл військкомату для переміщення Україною

Важливо
Генштаб скасував обов'язок мати дозвіл військкомату для переміщення Україною
. Ексголовнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Фото: Офіс президента

Генеральний штаб Збройних Сил України скасував дію про порядок надання дозволу військовозобов'язаним на виїзд за межі місця проживання чи місця перебування. Документ відправили на доопрацювання.

Про це 6 липня повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Раніше президент Зеленський розкритикував такий порядок виїзду за межі області і закликав Генштаб не ухвалювати подібні рішення без його відома.

Залужний зазначив, що питання про порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час набуло широкого суспільного резонансу.

За словами Залужного, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України.

"Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації ЗСУ та військово-політичного керівництва держави", — зазначив він.

Залужний наголосив, що для недопущення "подальших маніпуляцій", начальник Генштабу скасував дії Порядку та відправив його на доопрацювання.

"Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів", — зазначив він.

Що відомо

  • У Генштабі повідомили, що під час воєнного стану особи призовного віку, військовозобов’язані та резервісти можуть виїжджати за межі місця проживання лише з дозволу військкомату. Президент Зеленський розкритикував такий порядок виїзду за межі області і закликав Генштаб не ухвалювати подібні рішення без його відома.

Читайте також

Правила поїздок Україною для військовозобов'язаних. Що варто знати

Військовий облік жінок. Що зміниться з 1 жовтня і чи обмежать виїзд

Афера на ухилянтах: як українським чоловікам продають документи для виїзду за кордон

Шлях до ЄС і трудова міграція: як українським біженцям шукати роботу та що змінить євроінтеграція

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок