"Борги ніхто не пробачив": як на окупованих територіях сплачують комунальні послуги

"Борги ніхто не пробачив": як на окупованих територіях сплачують комунальні послуги

"Борги ніхто не пробачив": як на окупованих територіях сплачують комунальні послуги
Черга на пошті у Старобільську, t/me. stb_life

Близько двох місяців тому на окупованих територіях Луганщини на базі місцевих комунальних підприємств зареєструвались "Міськгази", "РЕМи" та "Водоканали" підконтрольні владі так званої "ЛНР". Новостворені структурні підрозділи з енерго- газо- та водозабезпечення відкрили рахунки у так званому "Державному банку ЛНР", а, відповідно, всі платежі абонентів зараз надходять саме туди.

Попередні борги за комунальні послуги, як обіцяли одразу після окупації, комунальники не "пробачили", втім тарифи поставили ті, які діють у "республіці". Про це розповідають у соцмережах та Telegram-каналах зокрема і мешканці тимчасово окупованого Старобільська.

"Поки місцевий Міськгаз був у "підвішеному стані" говорили: "топіть скільки завгодно! Все одно всі борги пробачать." А, як зареєструвались, та по хатах походили, познімали показання лічильників, мабуть, зрозуміли, що нова влада такого "негосподарського ставлення" не пробачить і "розподілили" всі несплати по місяцях. Тож борги ніхто не "пробачив". Однак перерахували все по їхнім тарифам. Зараз куб газу тут коштує 3,47 рубля. Це, значить, за новим курсом буде 2 гривні 31 копійка. А от сплачувати за комуналку можна тільки в банку або на пошті. Як, раніше через "Приват24" не розрахуєшся. Через це – черги", – розповіла Суспільному жителька окупованого Старобільська Юлія.

"Борги ніхто не пробачив": як на окупованих територіях сплачують комунальні послуги
Розрахункова книжка за газ, Facebook/ Типовий Старобільськ

Під час перевірок, коли працівники "Міськгазу" заходять до оселі, жителі фіксують порушення з їхнього боку. Про це пише Telegram-канал "Старобільськ Life".

"Моїй матері зірвали пломбу і "приписали" втручання в лічильник ззовні. І, так, виявляється не всі українські борги за газ списуються. "Міськгаз" може не внести фактичні показники лічильника, а розкидати показники по місяцях на свій розсуд... Загалом дії "Міськгазу" знімайте на відео, та і "РЕМу" теж, оскільки зараз беззаконня", – пише старобільчанка Альона.

"Борги ніхто не пробачив": як на окупованих територіях сплачують комунальні послуги
Відділення "банку ЛНР" у Старобільську, t/me. stb_life

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 30-го червня оприлюднила пояснення для мешканців окупованих територій щодо оплати за комунальні послуги "фейковим підприємствам" та наслідки щодо цього.

"Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, попереджає споживачів, що перерахування коштів за надані житлово-комунальні послуги на рахунки підконтрольних окупаційній владі банківських установ або сплата готівкою не зараховується як оплата.

Сплата за вказані послуги має відбуватись виключно на рахунки електро-, газопостачальних та комунальних підприємств, які відкриті у встановлений законодавством України спосіб", – йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • 3-го березня із третьої спроби військами Росії та так званої "ЛНР" було окуповано місто Старобільськ, захоплено всі адмінустанови, заклади та комунальні підприємства.
  • Згідно так званої "Постанови Уряду ЛНР" з 25-го червня встановлено новий валютний курс на території "республіки". Замість 2 рублів за 1 гривню встановили курс 1:1,5. Разом із тим, згідно з офіційним курсом Національного банку України, 10 російських рублів коштують 0,54 гривні.

Читайте також

Знову вибухи: в окупованому Сватовому утилізують боєприпаси

Як отримують пенсії мешканці окупованих територій Луганщини

На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"

"Не знаю як буду вести перший урок": як працюють вчителі на окупованих територіях

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

На початок