Як отримують пенсії мешканці окупованих територій Луганщини

Як отримують пенсії мешканці окупованих територій Луганщини

Як отримують пенсії мешканці окупованих територій Луганщини
Черга перед відділенням пошти у Сватовому, травень, t.me/svatovoprimes

За інформацією Луганської обласної військової адміністрації 24-го червня Пенсійним фондом України, згідно з затвердженим графіком, було завершено фінансування пенсії поточного місяця у розмірі 2,5 мільярда гривень мешканцям Луганщини. Що становить 100% від потреби.

Частину своїх коштів людям, які живуть в окупації, доводиться віддавати за послугу з отримання готівки зі своїх банківських карток. Адже жоден банкомат України на цій території не працює. Як люди одержують пенсії й скільки коштує "зняти гроші з картки" та що роблять ті, хто отримував гроші на пошті розповідають у місцевих Telegram-каналах.

"Більшість пенсіонерів Старобільщини зараз отримують по дві пенсії – українську, яка приходить на "картку", а також оформили "ЛНРівську", – розповіла мешканка одного із населених пунктів цього окупованого району Луганщини Вікторія, – "виключення – ті пенсіонери, яким виплати приносила пошта. Щоб отримувати українську пенсію їм треба виїхати з окупації до підконтрольної території. А ця поїздка не по кишені не лише пенсіонерам, бо коштує від 450 до 500 євро. Тому ці люди змушені були оформити пенсію "ЛНР", щоб просто не вмерти з голоду. У всіх поки вона однакова – 7800 рублів. Але обіцяють зробити перерахунок. Коли видавали картки банку "ЛНР" для зняття готівки пенсіонери чергу займали з четвертої ранку. А потім щомісяця стоятимуть у такій же черзі, щоб пенсію зняти. Бо банкомат тут один."

Як отримують пенсії мешканці окупованих територій Луганщини
Черга перед відділенням пошти у Старобільську, травень, t.me/stb_life

Також Вікторія розповідає, що зараз найприбутковішим "бізнесом" в окупації є саме видача готівки із платіжних карток та проведення маніпуляцій із ними. Наприклад переведення коштів з картки одного банку на картку іншого без СМС підтвердження.

"Українських мобільних операторів на цій території вимкнули, тому СМС підтвердження входу до сторінки інтернет – банкінгу (Приват24, Ощад-24) щоб провести операцію люди не можуть отримати. Є "бізнесмени", які допомагають зробити так, щоб підтвердження входу проводилось не через СМС. За цю послугу беруть від 150 гривень. А щоб зняти гроші зі своєї картки пенсіонерам потрібно віддати вже відсоток від суми, яку знімають. В середньому від 15 до 30 процентів. Моя знайома щомісяця так знімає. З 2500 гривень цим "ділкам" віддає 500", – говорить Вікторія.

За даними Telegram-каналу "Луганщина оперативна" до "справи" зняття готівки із банківських карток, зокрема пенсіонерам долучились і перевізники, які пересуваються маршрутами з окупованих територій до західних регіонів України. Люди просто передають їм свої картки з пін-кодами. За інформацією каналу дозволи на ці перевезення місцеві силові органи видають не всім.

"Дозвіл на перевезення дають лише обраним та тим кому довіряють. Що ми маємо: так звані перевізники, що заробляють на перевезеннях готівкових коштів, перебувають у статусі "свої". Перевезення готівки – надприбутковий "бізнес", що приносить щомісячно з одного авто понад 10 тисяч доларів. І це мінімальний показник доходу з одного авто", – зазначено в публікації.

Що відомо

  • На окупованій частині Луганщини "знецінюють" гривню. З 25-го червня за 1 гривню дають 1,5 рубля. До 25-го червня застосовувався курс 1:2.

Читайте також

В луганських багатоповерхівках окупанти влаштовують витік газу, щоб мобілізувати чоловіків

На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"

"Не знаю як буду вести перший урок": як працюють вчителі на окупованих територіях

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

На початок