На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"

На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"

На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"
. "Референдум" 11 травня 2014 року. Фото: radiosvoboda.org

В окупованих районах Луганщини "нова влада" та її місцеві прибічники активно готуються до проведення "референдуму". Про це у телеграм-каналах повідомляють жителі Старобільська, Новопскова, Білокуракиного, Мілового та Марківки. Окупаційні адміністрації відновлюють списки виборців та розшукують людей для роботи у "виборчих комісіях".

"Наші місцеві "колаборанти" активізувалися. Шукають куди поділися старі списки виборців бо, кажуть, єдиний реєстр Україною заблокований. Також умовляють тих, хто зазвичай працює у виборчих комісіях розпочати роботу. Обіцяють великі кошти за участь у "референдумі". А у нас багато хто із комісій виїхав, тому приходять нові люди, які сидять без роботи, кому потрібні хоч якісь гроші. Таких зараз багато і серед переселенців теж. Кажуть, готуються приєднатись до Росії. Тільки що це за "референдум", коли навколо люди зі зброєю", – розповідає Суспільному жителька Білокуракинського району, яка прохає не називати її ім'я у цілях безпеки.

Також жінка повідомляє, що окупанти в будь-який спосіб намагаються отримати особисті дані мешканців для відновлення списків виборців. Записують ці відомості під час побудинкового обходу, перереєстрації автомобілів, підключення інтернету.

" Повідомили, що треба переукладати угоди на інтернет. Для цього треба надати паспортні дані та код. Оригінали та копії. Надають ці дані також, коли погоджуються отримати "паспорти ЛНР". Так там ще й відбитки пальців треба знімати. Всім бюджетникам сказали: "Або отримуєте паспорти або залишитесь без роботи. Термін дали – 2 місяці", – говорить жінка.

Повідомляють про підготовку до "референдуму" і у Старобільському телеграм-каналі "Старобельськ life".

"Йдеться відбір охочих взяти участь у роботі так званих виборчих дільниць. Обіцяють добре заплатити, проте суми не називають. "Референдум" під дулами автоматів окупанти збираються провести 31 липня. Зазначимо, що проти тих, хто брав участь в організації "референдуму" у 2014-му були порушені кримінальні справи. Проте наші "лояльні судді" більшість учасників відпустили під "чесне слово", офіційно вказавши: визнав провину, уклав угоду з прокурором. Тому на тобі – умовний термін", – йдеться у повідомленні.

Про підготовку до так званого "референдуму" пишуть і інформаційні ресурси пропагандистів. 16 червня так звана "центральна виборча комісія ЛНР" ухвалила "постанову" "Про затвердження порядку утворення виборчих дільниць, дільниць референдуму". Зокрема у постанові зазначено, що виборчі дільниці: "...утворюються відповідно до пропозицій адміністрацій міст та районів так званої "ЛНР", з урахуванням даних про кількість виборців, учасників референдуму, зареєстрованих на території виборчої дільниці, дільниці референдуму із розрахунку не більше ніж 7 тисяч виборців, учасників референдуму на кожній дільниці".

Також ймовірно, що, окрім мешканців, які прописані на територіях "дільниць", на них зможуть "голосувати" й внутрішні переселенці із територій області, де зараз тривають активні бойові дії.

27 березня речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив про те, що будь-які фейкові "референдуми" на тимчасово окупованих територіях є юридично нікчемними та не матимуть правових наслідків". Натомість Росія отримає іще більш рішучу відповідь міжнародної спільноти, яка пришвидшить її падіння у прірві глобальної ізоляції.

На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"
"Референдум" 11 травня 2014 року. radiosvoboda.org

Що відомо

27 березня 2022 р. ватажок так званої "ЛНР" Леонід Пасічник заявив, що найближчим часом може відбутись "референдум" про її входження до складу Росії.

11 травня 2014 року на території Луганської та Донецької областей відбулись незаконні "референдуми" про "державну самостійність" так званих "ЛНР" та "ДНР".

За даними речниці головного управління СБУ в Луганській та Донецькій області Галини Прищепи, у 2021 році за організацію "референдумів" було засуджено 30 осіб, у 2020 році отримали покарання 134 жителі Луганщини та Донеччини. За її словами, за посягання на територіальну цілісність України таким особам загрожує покарання від 5 до 8 років позбавлення волі.

На початок