Доктор медичних наук, професор і завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології НАН України Віктор Досенко прогнозує зменшення випадків інфікування на коронавірус COVID-19 після 10 травня.
"Ми здолаємо цей вірус, як додали і всі інші аналогічні віруси, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Сотні тисяч хворих, які одужали у світі, і ті, які вже одужали в Україні, чітко дають відповідь на це питання: наша імунна система може подолати цей вірус і подолає будь-який інший вірус, тому мій попередній прогноз, що цей карантин має завершитися після 10 травня і до того ми маємо побачити чітку тенденцію до зменшення кількості інфікованих людей і смертельних випадків", — заявив Досенко в ефірі марафону "На карантині" на Суспільному.
Він зазначив, що вакцина від коронавірусу вже розроблена в кількох країнах і почалися її клінічні випробування.
"Але, на жаль, ви маєте зрозуміти, що на цю пандемію лікарський препарат для масового застосування не буде розроблений. Утім, в період наступної епідемії він уже буде, і ось це, власне, ще один привід, на якому треба наголошувати. Ми зараз маємо людей, світ без захисту з боку імунотерапії", — сказав професор, наголосивши на важливості вакцинації.
На його думку, наразі групі ризику (людям, старше 60 років, а також тим, хто має хронічні хвороби) краще пересидіти у самоізоляції.
Водночас, за його словами, маски, які уряд зобов'язав носити на вулиці, є маркером соціальної відповідальності і долученості до процесу.
"Тобто це сигнал усім оточуючим, що "я — свідомий громадянин, знаю про пандемію і застосовую засоби, які обмежують посилення цієї інфекції". Багаторазове використання маски збільшує ймовірність захворювання на різноманітні інфекції, які потрапляють у невеликій дозі і концентруються на поверхні маски", — сказав Доценко.
Він підкреслив, що медичні маски є одноразовими, а якщо вони саморобні, їх треба прати щодня.
Читайте також: "Як правильно дезінфікувати руки та поверхні. Пояснює лікар"
Що відомо
- 25 березня уряд вирішив ввести режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
- В Україні можуть з'явитися тимчасові шпиталі для хворих на COVID-19, де будуть розміщувати пацієнтів з легкою формою хвороби, в яких немає змоги самоізолюватися вдома.
- Шпиталізація необхідна не всім хворим на коронавірус, а тим, хто належить до груп ризику, має температуру вище ніж 38°С та інші наявні для цього підстави.
- У МОЗ пояснили, що доглядати хворих на коронавірус можна і вдома, однак при цьому необхідно дотримуватися правил безпеки.
- Кабінет міністрів України затвердив список додаткових обмежень у країні на час карантину через коронавірус. 8 квітня уряд їх дещо послабив.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
- Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
- Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.