Карантин має завершитися після 10 травня — доктор медичних наук

Карантин має завершитися після 10 травня — доктор медичних наук

Ексклюзивно
Карантин має завершитися після 10 травня — доктор медичних наук

Доктор медичних наук, професор і завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології НАН України Віктор Досенко прогнозує зменшення випадків інфікування на коронавірус COVID-19 після 10 травня.

"Ми здолаємо цей вірус, як додали і всі інші аналогічні віруси, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Сотні тисяч хворих, які одужали у світі, і ті, які вже одужали в Україні, чітко дають відповідь на це питання: наша імунна система може подолати цей вірус і подолає будь-який інший вірус, тому мій попередній прогноз, що цей карантин має завершитися після 10 травня і до того ми маємо побачити чітку тенденцію до зменшення кількості інфікованих людей і смертельних випадків", — заявив Досенко в ефірі марафону "На карантині" на Суспільному.

Він зазначив, що вакцина від коронавірусу вже розроблена в кількох країнах і почалися її клінічні випробування.

"Але, на жаль, ви маєте зрозуміти, що на цю пандемію лікарський препарат для масового застосування не буде розроблений. Утім, в період наступної епідемії він уже буде, і ось це, власне, ще один привід, на якому треба наголошувати. Ми зараз маємо людей, світ без захисту з боку імунотерапії", — сказав професор, наголосивши на важливості вакцинації.

На його думку, наразі групі ризику (людям, старше 60 років, а також тим, хто має хронічні хвороби) краще пересидіти у самоізоляції.

Водночас, за його словами, маски, які уряд зобов'язав носити на вулиці, є маркером соціальної відповідальності і долученості до процесу.

"Тобто це сигнал усім оточуючим, що "я — свідомий громадянин, знаю про пандемію і застосовую засоби, які обмежують посилення цієї інфекції". Багаторазове використання маски збільшує ймовірність захворювання на різноманітні інфекції, які потрапляють у невеликій дозі і концентруються на поверхні маски", — сказав Доценко.

Він підкреслив, що медичні маски є одноразовими, а якщо вони саморобні, їх треба прати щодня.

Читайте також: "Як правильно дезінфікувати руки та поверхні. Пояснює лікар"

Що відомо

На початок