Уряд Німеччини переоцінив свої можливості щодо зниження залежності від російської нафти: всупереч заявам міністра енергетики Роберта Хабека країна імпортує з Німеччини не 12% сирої нафти, а майже 28%, що є серйозним розходженням.
Про це повідомляє Die Welt
Як зазначає видання, Хабек називав таку ж цифру 1 травня, коли представляв другу доповідь про прогрес у галузі енергетичної безпеки.
"Залежність від (російської — ред.) нафти знизилася до 12%, від кам'яного вугілля – до 8%, від газу — до 35%", — стверджував німецький посадовець.
Водночас ексміністр охорони здоров'я та чинний депутат від ХДС/ХСС Єнс Шпан, який спрямував відповідний запит до міністерства енергетики, стверджує, що зниження залежності від нафти з Росії до 12% не зовсім відповідає дійсності.
"Скорочення залежності від сирої нафти до дванадцяти відсотків, оголошене кілька тижнів тому міністром економіки Хабеком, було, мабуть, скоріше спонтанною оцінкою", — йдеться у повідомленні.
При цьому Міністерство економіки ФРН пояснило різницю між зазначеними показниками тим, що на той момент німецькі імпортери вже стверджували про можливість у короткий час відмовитися від контрактів із Росією у сфері енергетики після запровадження повного ембарго.
Попри це Німеччина змогла суттєво знизити обсяг імпорту нафти з Росії після вторгнення Путіна до України, оскільки ще у березні цей показник сягав 37%, зазначає видання.
Що відомо
- 23 червня Європарламент проголосував за план швидшого поповнення стратегічних запасів газу Європейського Союзу до наступної зими.
- Міністр економіки ФРН Роберт Хабек заявив, що Німеччина не виключає, що Росія повністю припинить постачати газ у країну, через що змушена максимально скоротити споживання блакитного палива.
- ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
- Найбільший виробник електроенергії Німеччини RWE AG підписав угоду з американською компанією Sempra Energy про закупівлю скрапленого газу.
- Енергетичне агентство Данії оголосило перший рівень "раннього попередження" через невизначеність щодо імпорту енергоносіїв з Росії через війну в Україні.
- Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що на тлі поступової відмови від російської сировини поставки природного зрідженого газу з США в Європу зросли на 75% у порівнянні з минулим роком.
Читайте також
Зима може бути важкою: У ЄС готуються до припинення постачання російського газу
Росія організувала "газовий шантаж", щоб тиснути на ЄС — Подоляк
Білорусь не хоче платити у рублях за російський газ — ЗМІ
Боротьба з інфляцією та відмова від російського газу: європейські лідери підбили підсумки саміту ЄС
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу