Україна обговорює з МВФ можливість реструктуризації боргу — Bloomberg

Україна обговорює з МВФ можливість реструктуризації боргу — Bloomberg

Україна обговорює з МВФ можливість реструктуризації боргу — Bloomberg
. in.gr

Українська влада вивчає можливість реструктуризації боргу через обмеження джерел фінансування бюджету в умовах війни.

Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на три анонімні джерела, знайомі з обговоренням.

Зазначається, що наразі Міжнародний валютний фонд аналізує фінансову і боргову ситуацію в Україні. За підрахунками, Bloomberg, в України є час принаймні до 1 вересня до погашення 1,4 мільярда доларів і виплати відсотків.

За даними двох джерел видання, наразі розглядається кілька сценаріїв реструктуризації боргу, але до кінця літа ухвалення рішення з цього питання не очікується. Один зі сценаріїв, який розглядає Україна, — це так званий "запит на згоду", тобто запит від емітента на погодження власником облігацій внесення змін до умов випущених цінних паперів. Інший сценарій передбачає використання заморожених активів Росії як заставу. Проте співрозмовники видання зазначають, що для них незрозуміла юридична життєздатність такої ідеї.

Bloomberg зазначає, що реструктуризація облігацій України для зниження боргового тягаря допоможе гарантувати, що фінансування від союзників у сфері оборони та гуманітарної допомоги не спрямовуватиметься на погашення власникам облігацій.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 22 квітня міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що через війну державний бюджет України станом на кінець квітня потребує збільшення дохідної частини на 5 мільярдів доларів.
  • 21 квітня директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва повідомила, що Україна запросила в фонду 5 мільярдів доларів щомісячної допомоги протягом наступних трьох місяців для підтримання функціонування власної економіки.
  • 10 березня МВФ перерахував Україні 1,4 млрд доларів в еквіваленті за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument. Вони були спрямовані на невідкладні потреби платіжного балансу України, що виникають у зв'язку з наслідками війни, і критично важливу підтримку в короткостроковій перспективі.
  • Через повномасштабну війну Росії в Україні Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання світової економіки. МВФ очікує, що 2022 та 2023 роки світова економіка зросте на 3,6%. Це різке уповільнення порівняно із зростанням на 6,1% у 2021 році.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 127. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок