Для функціонування в наступні три місяці економіка України потребує $15 млрд — МВФ

Для функціонування в наступні три місяці економіка України потребує $15 млрд — МВФ

Для функціонування в наступні три місяці економіка України потребує $15 млрд — МВФ
. Bloomberg

Україна запросила в Міжнародного валютного фонду п’ять мільярдів доларів щомісячної допомоги протягом наступних трьох місяців для підтримання функціонування власної економіки. МВФ спільно з партнерами працює над забезпеченням фінансування.

Про це 20 квітня повідомила директорка-розпорядниця Фонду Кристаліна Георгієва.

"Ми досить тісно спілкувалися з міністерством фінансів (України — ред.) щодо наданої ними оцінки (допомоги — ред.), яка буде необхідна для підтримання функціонування економіки на наступні три місяці. І вони запропонували число 5 мільярдів доларів на місяць. Це число не є чітко визначеним, але ми не вважаємо, що воно виходить за ймовірні потреби країни", — зазначила вона.

Георгієва зазначила, що наразі спільно з партнерами намагається залучити необхідні кошти через різні канали — зокрема шляхом створення спеціального фонду допомоги Україні. Вона додала, що вже веде перемовини з урядом України щодо програми подальшого співробітництва.

"Дозвольте наголосити, що п’ять мільярдів доларів — це лише підтримання функціонування економіки. Тут не йдеться про відбудову України, де розмір (фінансування — ред.) буде величезним", — сказала директорка МВФ і нагадала, що, ща оцінкою Фонду, ВВП України у 2022 році може впасти на 35%.

Читайте також: В НБУ розповіли, що станеться з економікою України та чи залишиться гривня стабільною

Що відомо

  • Міжнародний валютний фонд 10 березня перерахував Україні 1,4 млрд дол. США в еквіваленті за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument. Вони були спрямовані на невідкладні потреби платіжного балансу України, що виникають у зв'язку з наслідками війни, і критично важливу підтримку в короткостроковій перспективі.
  • Через повномасштабну війну Росії в Україні Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання світової економіки. МВФ очікує, що 2022 та 2023 роки світова економіка зросте на 3,6%. Це різке уповільнення порівняно із зростанням на 6,1% у 2021 році.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 57. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок