Медійники виступили проти трансляції шкільних уроків на каналах NewsOne, 112 і ZIK

Медійники виступили проти трансляції шкільних уроків на каналах NewsOne, 112 і ZIK

Медійники виступили проти трансляції шкільних уроків на каналах NewsOne, 112 і ZIK
Суспільне мовлення

Медіарух, Незалежна медійна рада та медійні громадські організації обурені рішенням влади запустити трансляцію телевізійних уроків під час карантину на телеканалах NewsOne, 112 і ZIK, які, за їх словами, поширюють російську пропаганду.

Про це йдеться в заяві, який оприлюднила Незалежна медійна рада у Facebook.

"Ми вважаємо, що таке рішення суттєво зашкодить інформаційній безпеці України та інформаційній гігієні суспільства, адже воно суттєво розширить вплив російської та проросійської пропаганди, зокрема й на молоде покоління. Канали з так званого холдингу "Новини", формальним власником яких є народний депутат від "Опозиційної платформи — За життя" Тарас Козак, перебувають під безпосереднім впливом керівника цієї партії Віктора Медведчука", - йдеться у повідомленні.

У зверненні наголошується, що моніторинг ГО Детектор медіа засвідчує, що в ефірі цих трьох телеканалів найбільше з українських телерадіокомпаній лунає інформація з ознаками кремлівської пропаганди, часом дослівно повторюються меседжі російських державних телеканалів.

"В ефірі цих телеканалів не раз заперечувалась російська агресія, лунали заклики до зняття санкцій із Росії, визнання окупаційної влади Донецька та Луганська, "миру за будь-яку ціну» на умовах Путіна, а переговори між "Опозиційною платформою — За життя» та її союзниками в Росії позиціонувалися як "міжпарламентський діалог". Яскравим прикладом є нещодавній заклик, що пролунав від журналістів і політиків в ефірі цих каналів — виконати "план Путіна" з боротьби проти епідемії коронавірусу. А також неодноразово повторена в різних ефірах пропозиція звернутись по фінансову допомогу для боротьби з коронавірусом до Росії", - додають у НМР.

Читайте також: Школа на ТБ. Як працює новий формат навчання

Також зазначаєтться, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не раз визнавала дії цих каналів протизаконними і штрафувала їх за мову ворожнечі та інші порушення.

"Ми закликаємо владу переглянути своє рішення з урахуванням ризиків, які воно несе. Демонстрація відеоуроків на цих каналах збільшить їхню аудиторію за рахунок тих людей, які за інших обставин не стали б дивитися пропагандистські проросійські телеканали. Ми закликаємо інші українські телевізійні канали, які поки що не беруть участі у проекті "Всеукраїнська школа онлайн", — зголоситися на участь, щоб ефір телеканалів, пов’язаних з Віктором Медведчуком, не був потрібен ініціаторам важливого соціального проєкту", - резюмували у Незалежній медійній раді.

Що відомо

Читайте також: Українська школа онлайн. Як учням і вчителям допоможуть телеуроки

Вибір редакції

На початок